To není vláda, to je živelná pohroma. Štěpánek rozebral „plejádu kašpárků“ po rockersku

02.01.2023 19:53 | Rozhovor

„Je to naprosto nepřijatelný paradox. Země, která vyrábí dostatek vlastní elektrické energie, ji má zároveň pro vlastní občany nejdražší v Evropě, přičemž právě tito občané ze svých daní zdejší energetickou soustavu zaplatili. A zatímco nízkopříjmové domácnosti padají na hubu, manažeři ČEZu si vyplácejí desetimilionové odměny. Energetická cenová politika Fialovy vlády je neodpustitelný zločin,“ myslí si Petr Štěpánek, 1. místopředseda Trikolory.

To není vláda, to je živelná pohroma. Štěpánek rozebral „plejádu kašpárků“ po rockersku
Foto: Archiv P. Štěpánka
Popisek: První místopředseda Trikolory Petr Štěpánek

Rok 2022 přinesl vysokou inflaci, vysoké ceny energií. Jak tyto opravdu těžké úkoly zvládala naše vláda?

Nezvládá, je pouze pasívním pozorovatelem, respektive jen předstírá, že něco dělá. Ve skutečnosti ale namísto aby řešila příčiny, pouze záplatuje následky, a ještě k tomu nedostatečně. Kdyby vláda situaci zvládala, nebyli bychom tam, kde jsme. Je to naprosto nepřijatelný paradox. Země, která vyrábí dostatek vlastní elektrické energie, ji má zároveň pro vlastní občany nejdražší v Evropě, přičemž právě tito občané ze svých daní zdejší energetickou soustavu zaplatili.

A zatímco nízkopříjmové domácnosti padají na hubu, manažeři ČEZu si vyplácejí desetimilionové odměny. Asi proto, že to tak skvěle vedou. To vše za situace, kdy stát je 70procentním vlastníkem ČEZu, takže ministři by měli hájit elementární zájmy nás, občanů České republiky, jinými slovy nás, skutečných majitelů ČEZu. Leč dělají úplný opak. Promiňte, to je opravdu na přesdržku. A inflace? Lidem, kteří měli nějaké úspory, z nich za přihlížení vládních trubců zmizela celá pětina. To není vláda, to je živelná pohroma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

13:02 Drulák: Vládo, ignoruj Ústavní soud jako Tusk v Polsku. Jde o demokracii

Pokud se vláda nepostaví proti zásahům do jejího demokratického mandátu, jako to učinil Ústavní soud…