Ukňouraný Babiš. Bojíme se pár migrantů z arabských zemí, místo aby nás strašili skutečně rizikoví cizinci z Ruska. Hovoří František Laudát

05.10.2018 11:19 | Zprávy

ROZHOVOR „Bohužel žádná ze současných stran neřeší budoucnost České republiky, není schopna pojmenovat klíčové problémy. Pokud je pojmenuje, nemá žádné řešení,“ tvrdí bývalý poslanec za TOP 09 František Laudát. Ať už je to prý penzijní reforma, udržitelný penzijní a sociální systém nebo vzdělanost. Současný premiér Andrej Babiš kromě toho, že nedosáhl žádných výsledků, podle Laudáta navíc nedělá nic jiného, než že fňuká a je ukřivděný.

Ukňouraný Babiš. Bojíme se pár migrantů z arabských zemí, místo aby nás strašili skutečně rizikoví cizinci z Ruska. Hovoří František Laudát
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Máme v České republice takové problémy, aby jim odpovídala předvolební rétorika? ODS hodlá vyhánět bezdomovce z tramvají. Ve volebním spotu naznačuje, že o Praze nesmí rozhodovat feťáci. Na severu Čech zase bojují proti Romům. Je taková rétorika nutná?

Taková předvolební rétorika podle mne nutná není. Bohužel celé politické spektrum se posunulo do výraziva a prostředků – především Babiš, ale i další – a ukázali, že dnes na voliče nejvíce zabírá tvrdost, jednoduché věty, často hulvátství a bohužel někteří další to kopírují. Spot ODS jsem neviděl, jen o něm slyšel, ale faktem je, že zápach bezdomovců v Praze se v létě šíří. Nějak bychom to měli řešit, například kdyby se vyhlásila charita, která by bezdomovcům měnila oblečení. Je to jeden z důvodů, proč jsem přestal jezdit tramvají.

Proč si myslíte, že na tvrdost, jednoduché věty, často hulvátství, jak jste právě řekl, voliči slyší?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…