Ukončíme éru arogance vedení spojeného s korupční kauzou. Kandidát na starostu Slivence z ODS promluvil

22.09.2022 18:38 | Rozhovor

Ukončíme éru arogance současného vedení městské části Praha-Slivenec a budeme naslouchat problémům našich občanů. V rozhovoru to slibuje lídr kandidátky ODS a kandidát na starostu Slivence Petr Bürger. Zdůrazňuje, že současná starostka Plamínková z hnutí STAN je přímo spojena se jmény Hlubuček a Redl z nedávno odhalené korupční kauzy.

Ukončíme éru arogance vedení spojeného s korupční kauzou. Kandidát na starostu Slivence z ODS promluvil
Foto: Archiv PB
Popisek: Petr Bürger, ODS Slivenec

Ucházíte se o post starosty MČ Praha - Slivenec, kterou nyní řídí pražská radní Plamínková a další lidé z hnutí STAN. S jakým hlavním vzkazem voličům do voleb jdete?

Hlavním vzkazem občanům je konec arogance současného vedení a zásadní změna komunikace. V případě našeho úspěchu ve volbách tohle určitě změníme a budeme lépe naslouchat všem problémům, které místní občany trápí. Chceme také zavést online chat, který bude nástrojem pro rychlejší komunikaci...   

Anketa

Jak budete volit v komunálních volbách?

hlasovalo: 11022 lidí

Po propuknutí kauzy Dozimetr na mnoha úrovních propadla důvěra v hnutí STAN, otřesy se nevyhnuly ani vládě. Lze považovat Starosty a nezávislé za důvěryhodného partnera na úrovni městských částí? Zvláště třeba v případě Slivence?

Paní starostka naši důvěru bohužel nemá. Jména Hlubuček a Redl jsou přímo spojena s její osobou. I kdybych připustil, že jejich vztach byl "pouze" pracovní, tudíž křišťálově čistý(jak pravil jeden klasik ze Slivence), tak i na komunální úrovni z toho paní starostka musí vyvodit politické důsledky. Je opravdu naivní tvářit se, jako že se nic nestalo a neděje. Mimochodem, o místo na kandidátce do pražského magistrátu přišla. Z jakého to asi bylo důvodu?   

V minulosti se ve vztahu k současnému vedení Slivence objevovaly některé články a náznaky o možném nehospodárném zadávání zakázek, podvržených snímcích z katastru kvůli ovlivnění rozhodnutí ve věci územního rozvoje a další věci. Co považujete za nejvíce problematické?

O neprůhlednosti hospodaření by mohla nejlépe poreferovat kolegyně z naší kandidátky paní Milena Hollmannová. Ta je stále ještě v současném zastupitelstvu. Poté, co chtěla transparentní hospodaření, tak byla vyhozena paní Plamínkovou z finančního výboru. Dělat pečlivě svoji práci se zřejmě  současnému vedení městské části moc nehodí...  

Otázku, jak občané Slivence vnímají starostku Plamínkovou a její vedení, zodpoví nejlépe voliči za několik desítek hodin. Kam by se městská část ubírala pod vaším vedením?

V případě úspěchu bude mít každý z našich kandidátů na starosti přesně to, v čem je dobrý.  Slivenec rozhodně nepřijde o dotační peníze, protože je také umíme zajistit. Nedovolíme chaotickou výstavbu, potlačíme vliv zájmových skupin. Vyřešíme letitý spor ohledně skládky sousedící s MČ Chuchle, a také zásadně snížíme energetickou náročnost obce.

Jsou nějaké významné projekty, které byste rádi v následujícím volebním období realizovali? Kam je třeba zaměřit pozornost?

V tuto nesnadnou dobu se budeme věnovat především lidem a jejich aktuálním problémům. Pomůžeme se snížením energetické náročnosti i rodinných domů a bytů. Čeká nás zima a i na komunální úrovni dokážeme pomoci. Určitě se ale vrhneme na dopravní situaci v obci, snížení rychlosti a retardéry nejsou úplně ideálním řešením. No a je zde pár nápadů, jak zlepšit Holyni. Tam paní Plamínková opravdu zaspala. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

zvyšování daní

Stanjura navrhuje přesun u některých služeb a zboží z nižší sazby do vyšší. Co vy na to? A co naopak? Nemyslíte, že by stálo za úvahu třeba u nějakých komodit a služeb snížit? Např. ovoce a zelenina, dětské kroužky.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

7 Kč za mouku, pak 50 za chleba. Komu? Tajné. Hlas venkova. „Mladí chtějí hnusné jídlo.“

9:07 7 Kč za mouku, pak 50 za chleba. Komu? Tajné. Hlas venkova. „Mladí chtějí hnusné jídlo.“

VIDLÁKŮV TÝDEN Proč je tak drahé pečivo? „Chleba je už dneska běžně k vidění za padesát korun. Zeměd…