V ODS kokain. Pirát prosazující Istanbulskou úmluvu mlátí ženy... Okamura se drží za hlavu

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
06.08.2023 0:01 | Rozhovor

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR I když premiér Petr Fiala (ODS) tvrdí, že Evropská unie bojuje proti ilegální imigraci, šéf hnutí SPD Tomio Okamura si myslí pravý opak. „Invaze nelegálních imigrantů do Evropy zesiluje. Nelegální imigrace do Evropské unie vzrostla v první polovině roku 2023 ve srovnání s loňským rokem o deset procent,“ uvádí na základě dat agentury Frontex. V rozhovoru pro PL také vyzval k odchodu z EU. Důvodem může být například tlak Evropské komise na ČR, aby pod pohrůžkou pokut přijímala stanovené směrnice.

V ODS kokain. Pirát prosazující Istanbulskou úmluvu mlátí ženy... Okamura se drží za hlavu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Velký rozruch vzbudila fotografie brněnské primátorky Markéty Vaňkové z ODS, na které je vyfocena s bílým práškem, zjevně drogou, jejíž užívání následně přiznala. S Piráty ve vládě se měřítka vkusu dost zliberalizovala, ale není tohle přece jenom úplně nová úroveň?

Po korupční kauze Dozimetr, kde si politici vládního hnutí STAN Víta Rakušana dle zveřejněných policejních odposlechů foukali kokain trubičkou do konečníku, je to další vládní kauza spojená s drogami. ODS se jakoby navenek hlásí ke konzervatismu a případné užívání drog považuji za velmi nekonzervativní a není to ani dobrý vzor pro mládež. Doufám, že ODS nebude „pokrokovější“ než Piráti a nebude navrhovat legalizaci tvrdých drog…

Tvrdé drogy jsou velice návykové a mohou mít významný vliv na rozhodování lidí včetně politiků. Myslím si, že lidé si nepřejí, aby jim vládli politici stižení sněžnou slepotou. U piráta Kolaříka je pokrytectví podobné. Prosazuje Istanbulskou úmluvu a pak dle médií mlátí ženy… Kdyby radši vláda dělala něco s těmi šílenými dopady, které má Fialova drahota na lidi.

Pane předsedo, a není to s tím strašením dopady Fialovy drahoty přece jen trochu přehnané?

Uvedu jen nejaktuálnější příklady a čísla. Polovina Čechů spoří méně nebo vůbec ve srovnání s loňským rokem a má minimální nebo žádné úspory. Ukázal to průzkum agentury STEM/MARK. Šestina dotázaných (17 %) nemá žádnou finanční rezervu, žije tedy od výplaty k výplatě. Dalších 16 % lidí má rezervu nižší než měsíční příjem domácnosti. Rezervu ve výši pouze jednoho měsíčního příjmu domácnosti pak má 14 % lidí. Zároveň prudce stoupá počet exekucí. Jsou to další důkazy Fialovy drahoty, která okrádá české občany o jejich úspory a snižuje jejich reálné příjmy. Mimochodem, SPD podalo zákon na zestátnění exukutorů. Ale všechny ostatní strany včetně hnutí ANO náš návrh odmítají, jelikož jdou exekutorům na ruku...

Když jsme u těch právníků, co říkáte na novou místopředsedkyni Ústavního soudu, paní Ronovskou, která měla v minulosti spolupracovat s prezidentem Pavlem i jeho sponzory?

Ruka ruku myje, malá domů, „poděkování“, klientelismus či nepřímá korupce. I tak by se podle mého osobního názoru dalo takové jednání nazvat. Ronovská již několik let působí ve správní radě Nadace Independent Press, jež vlastní majoritní podíl 56,6 procenta v provládním Deníku N. Prezident Petr Pavel zasedal v redakční radě Deníku N. A dary nadaci při vzniku poskytli vlivní miliardáři, oligarchové a podnikatelé. Mezi nimi byli například Jaroslav Horák, Martin Hájek, Libor Malý, Martin Vohánka, Libor Winkler nebo Silke Horáková a Ondřej Fryc. Část z nich také výrazně, tedy milionovými částkami, sponzorovala Pavlovu prezidentskou kampaň, tedy jinými slovy podporují Fialovu vládní koalici. Tady vidíte, jak je zákulisí vládní pětikoalice, prezidenta Pavla a médií propletené s určitými podnikatelskými skupinami.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Antikomunistické vlády po roce 1989, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseFilipes , 06.08.2023 5:04:11
vždy rády vykřikovaly, že nejsou jako komunisté. Ano, mnozí z polistopadových ministrů a poslanců či senátorů byli do roku 1989 jenom kariérističtí ukomonisté, kteří po hadráku rychle a zištně změnili dres a rétoriku. Zejména jejich podnikající potomci jsou dnes skalními vyznavači a oporami mafiánského kapitalismu, který tady vznikl po převratu. Kariéristické geny se znovu prosadily. Ale i ti ze současných politiků, kteří se často chlubí, že nikdy v KSČ nebyli, nejsou jako komunisti do roku 1989. Jsou totiž daleko horší, chamtivější, křiváčtější a pro společnost neschopnější než staří bolševici. Jenom dobře hrabou pro sebe.

|  10 |  0

Další články z rubriky

Bývalá šéfka úřadu: Poslat syna na Ukrajinu? Postavila bych se tomu i za cenu zastřelení

5:00 Bývalá šéfka úřadu: Poslat syna na Ukrajinu? Postavila bych se tomu i za cenu zastřelení

„Úroky vysoké tak, že běžný mladý člověk nemá šanci nebo se musí zadlužit na třicet let! To je tak m…