V Rusku se příšerně lže, to ví každý. Sankce by měly ještě přitvrdit, vyzývá lidovecký europoslanec, který žádal Putina o dopsání na seznam nepřátel

07.06.2015 16:56 | Zprávy
autor: Václav Fiala

Jak bude Evropská unie při své nejednotnosti dále pokračovat v sankcích proti Rusku, které podle europoslance Pavla Svobody evidentně neplní minské dohody? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se dotýká i sporného dokumentu o roce 1968, odvysílaného v ruské televizi, a chválí provízovou politiku EU vůči Moldavsku, která může být vzorem pro těsnější spolupráci Kyjeva s Bruselem.

V Rusku se příšerně lže, to ví každý. Sankce by měly ještě přitvrdit, vyzývá lidovecký europoslanec, který žádal Putina o dopsání na seznam nepřátel
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda na sjezdu lidovců

Lidovecký europoslanec Pavel Svoboda zaujal v minulém týdnu svým „dopisem, který napsal jakoby samotnému Vladimiru Putinovi. V něm vyjadřuje své pohoršení, že nebyl s Karlem Schwarzenbergem, Jaromírem Štětinou, Markem Ženíškem a Štefanem Fülem zařazen na ruský seznam nežádoucích osob, a žádá, aby na něj byl dodatečně doplněn. 

Co říkáte na nové boje, které propukly na východě Ukrajiny?

Je evidentní, že minské dohody se proměňují v kus toaletního papíru a nejsou plněny. To je bohužel smutný fakt.

Myslíte si, že by se měly přehodnotit sankce vůči Rusku? Mají vůbec ty současné nějakou funkci a odezvu?

Šanci určitě mají, nějaké důsledky vyvolávají, to je evidentní. I z ruských „protisankcí“  je vidět, že sankce nejsou neškodné. Jenže právě to narůstání bojů okolo separatistických území naznačuje, že sankce svůj účel zcela neplní a je třeba změnit jejich povahu nebo přitvrdit. Každopádně nejsou odstrašující pro separatisty a Rusy, kteří je podporují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

12:59 „Jinak bych nic neposílal.“ Jak to bylo s dopisem pro ÚS

Potřebuje ÚS k řešení žaloby prezidenta spoustu času? Na tuto otázku pro ParlamentníListy.cz odpovíd…