Vadim Petrov, kontrolor ČT i ČRo, se naštval. Mnozí budou neradi

02.09.2020 13:14 | Zprávy

ROZHOVOR Veřejnost má právo vědět více o tom, co Rada pro rozhlasové a televizní vysílání řeší a jak se dobírá svých závěrů. Dosud platilo nepsané pravidlo, že prostým členům nepřísluší informovat o agendě RRTV, a to je vyhrazeno pouze předsedovi a pověřeným místopředsedům. Nyní se ale jeden z členů Vadim Petrov rozhodl, že už nebude nadále vázán loajalitou k současnému vedení a bude veřejnost více informovat o tom, co se v RRTV děje. Vadí mu totiž, že do rady byly zvoleny nezávislé osobnosti, ale o výsledku hlasování je ve valné většině rozhodnuto předem.

Vadim Petrov, kontrolor ČT i ČRo, se naštval. Mnozí budou neradi
Foto: Archv VP
Popisek: Vadim Petrov, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání

Už rok a půl jste členem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Vaše tehdejší zvolení bylo signálem, že se ve stojatých vodách orgánů dohlížejících na média něco děje. Je podle vás zřejmý nějaký posun ve vztahu k veřejnosti, ať už od RRTV nebo třeba Rady České televize?

Líbí se mi, jak informuje o svých aktivitách v Radě ČT Hana Lipovská nebo Pavel Matocha. Zpočátku jsem měl podobnou představu, ale zkraje jsem se nechal přesvědčit, že RRTV je správní úřad a že prostým členům nepřísluší informovat o agendě RRTV, to je vyhrazeno pouze předsedovi a pověřeným místopředsedům. Dokonce vedení RRTV nechalo vypracovat kodex, který by komunikaci na veřejnosti zakazoval. Návrh kodexu RRTV v prosinci 2019 projednala, ale nepřijala, když se zjistilo, že by ho museli přijmout všichni členové, aby byl závazný.

Informovat tedy o agendě RRTV mohou i samotní členové, ale nedělají to. Připadá mi, že bobříka mlčení jste se rozhodl držet i vy. Co vás k tomu vedlo?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na návštěvě u Petra Kramného. Pohovořil i o Blažkovi

4:44 Na návštěvě u Petra Kramného. Pohovořil i o Blažkovi

Petr Kramný, odsouzený na 28 let za vraždu své manželky a dcery, ParlamentnímListům.cz poskytl rozho…