Vlivný poslanec ČSSD Tejc otevřeně o Babišovi a Sobotkovi i o tom, kdo ve sněmovně doopravdy „chlastal“

11.04.2014 6:50 | Zprávy

ROZHOVOR Vlivný poslanec ČSSD a předseda ústavně-právního výboru Jeroným Tejc promluvil o vztazích v koalici, kauze OKD, i o Bohuslavu Sobotkovi a Andreji Babišovi. Ohradil se rovněž proti tvrzení exposlance VV Michala Babáka, že v Poslanecké sněmovně nejvíc „chlastali“ poslanci ČSSD.

Vlivný poslanec ČSSD Tejc otevřeně o Babišovi a Sobotkovi i o tom, kdo ve sněmovně doopravdy „chlastal“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jeroným Tejc

Jak hodnotíte současné spory v koalici? Je to podle vás krátkodobá záležitost, nebo to může být dlouhodobější systémový problém, který by mohl vést k předčasnému rozpadu koalice?

Každou koalici provází spory. Vychází to z logiky věci, protože každá strana má zájem uspět a získávat voliče a koalice nebojuje jen jednotně s opozicí, ale jednotlivé strany soupeří o přízeň voličů i mezi sebou. Pokud ty spory jsou věcné a debatuje se o tom, jak řešit problémy ve zdravotnictví, sociální oblasti a jak pomáhat lidem, tak to asi není nic úplně škodlivého. Ty spory je ale samozřejmě nutné udržet v určitých mezích. Myslím si, že zatím ty spory nepřekročily běžnou hranici, že by poškodily fungování koalice. Ve vládě je strana levicová, středová a středopravicová v podobě ANO, čili není nic zvláštního na tom, že tam ty spory mohou vznikat.

Vy jste hovořil o tom, že tolik nevadí, když se jedná o spory věcné. Přesto ale předseda ČSSD Sobotka hovořil o tom, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš zneužívá svá média k útokům na sociální demokracii. Například v kauze OKD...

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

18:00 Rukopis Dozimetru v Praze. Podrazy, korupce, pivo za 100 korun. Urban účtuje s papaláši

Architekt, pražský zastupitel a kandidát SPD na primátora hlavního města Prahy Milan Urban v rozhovo…