Vraždění Islámského státu, ruská hrozba, autoritativní Babiš. Uznávaný profesor Klener promluvil o současné situaci

13.03.2015 19:36 | Zprávy

ROZHOVOR O pohledu lékaře na bezcitné vraždění lidí ze strany Islámského státu, na snahy ruského prezidenta Vladimira Putina obnovit Sovětský svaz, na kroky šéfa ANO Andreje Babiše v politice i na další otázky odpovídá v rozhovoru pro ParlamentníListy první polistopadový ministr zdravotnictví, významný hematolog a onkolog profesor Pavel Klener. Nebránil by se ani rozmístění amerických jednotek na území České republiky.

Vraždění Islámského státu, ruská hrozba, autoritativní Babiš. Uznávaný profesor Klener promluvil o současné situaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Pavel Klener

"Proti takové pojistce v současné mezinárodní situaci bych tedy nebyl, neměl bych problém s tím, kdyby tady nějaký kontingent ze západních států byl a prováděl společný výcvik s naší armádou,“ potvrdil bývalý politik a uznávaný lékař.

Jak se jako lékař, který mnohdy za cenu obrovského úsilí zachraňuje lidské životy, díváte na to, že ve 21. století hoří nedaleko nás konflikty, v nichž umírají lidé po tisících?

Mně to připadá úplně absurdní, pro 21. století. Války byly v historii vždycky, ale nešly do takových extrémů jako dnes. Islámský stát provádí naprosto bezcitné vraždění ještě s publicitou, kdy přichází o život spousta nevinných lidí, a to mi připadá pro dnešní dobu neuvěřitelné. Vidíme, kolik lidí všude ve světě umírá zbytečně, kolik se investuje peněz, které by mohly být využity v medicíně i v technickém pokroku, do prostředků, které mají ničit. Absurdní je pohrdání lidskými životy i kulturními statky. Co mají představitelé Islámského státu z toho, že ničí starověké památky, které přetrvaly tisíciletí a teď se zbytečně destruují a ničí se kulturní dědictví. A není proti tomu účinné obrany. Vidíme, že se řada států spojila v boji proti Islámskému státu, a přesto jeho prosperita příliš neklesá. Když jsem byl v minulých dnech nemocný, sledoval jsem různé zajímavé pořady o technických vymoženostech, jejichž úroveň už byla v době války v Zálivu neuvěřitelně sofistikovaná, proto mne udivuje, že se nedají využít v boji proti Islámskému státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Libuše Frantová

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Co přesně hodláte dělat proto, aby se Ukrajinci po válce vrátili domů?

A proč poskytujeme azyl i mužům, kteří by měli svou zemi bránit? Ještě otázka, je podle vás pro nás přínosem a případně jakým, když tu u po válce Ukrajinci zůstanou, protože teď tvrdíte, že pro nás přínosem jsou, pak zase, že se budete snažit o jejich návrat, upřímně se v těch vašich prohlášeních vů...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Že ještě není tak zle? Hrnčíř posílá vládu k psychiatrovi

21:57 Že ještě není tak zle? Hrnčíř posílá vládu k psychiatrovi

Lidé za této vlády přišli o třetinu svých úspor. Pokud je někdo z vlády schopen tvrdit, že lidem ješ…