Vraždění Islámského státu, ruská hrozba, autoritativní Babiš. Uznávaný profesor Klener promluvil o současné situaci

13.03.2015 19:36 | Zprávy

ROZHOVOR O pohledu lékaře na bezcitné vraždění lidí ze strany Islámského státu, na snahy ruského prezidenta Vladimira Putina obnovit Sovětský svaz, na kroky šéfa ANO Andreje Babiše v politice i na další otázky odpovídá v rozhovoru pro ParlamentníListy první polistopadový ministr zdravotnictví, významný hematolog a onkolog profesor Pavel Klener. Nebránil by se ani rozmístění amerických jednotek na území České republiky.

Vraždění Islámského státu, ruská hrozba, autoritativní Babiš. Uznávaný profesor Klener promluvil o současné situaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Profesor Pavel Klener

"Proti takové pojistce v současné mezinárodní situaci bych tedy nebyl, neměl bych problém s tím, kdyby tady nějaký kontingent ze západních států byl a prováděl společný výcvik s naší armádou,“ potvrdil bývalý politik a uznávaný lékař.

Jak se jako lékař, který mnohdy za cenu obrovského úsilí zachraňuje lidské životy, díváte na to, že ve 21. století hoří nedaleko nás konflikty, v nichž umírají lidé po tisících?

Mně to připadá úplně absurdní, pro 21. století. Války byly v historii vždycky, ale nešly do takových extrémů jako dnes. Islámský stát provádí naprosto bezcitné vraždění ještě s publicitou, kdy přichází o život spousta nevinných lidí, a to mi připadá pro dnešní dobu neuvěřitelné. Vidíme, kolik lidí všude ve světě umírá zbytečně, kolik se investuje peněz, které by mohly být využity v medicíně i v technickém pokroku, do prostředků, které mají ničit. Absurdní je pohrdání lidskými životy i kulturními statky. Co mají představitelé Islámského státu z toho, že ničí starověké památky, které přetrvaly tisíciletí a teď se zbytečně destruují a ničí se kulturní dědictví. A není proti tomu účinné obrany. Vidíme, že se řada států spojila v boji proti Islámskému státu, a přesto jeho prosperita příliš neklesá. Když jsem byl v minulých dnech nemocný, sledoval jsem různé zajímavé pořady o technických vymoženostech, jejichž úroveň už byla v době války v Zálivu neuvěřitelně sofistikovaná, proto mne udivuje, že se nedají využít v boji proti Islámskému státu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Libuše Frantová

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jandejsek: Záměrně vám zvyšují ceny potravin. Těmito kroky

8:15 Jandejsek: Záměrně vám zvyšují ceny potravin. Těmito kroky

„Snižování produkčního zemědělství už nyní ukazuje nedostatek vepřového masa, vajíček, mléka, drůbež…