Že by Češi uposlechli prezidenta Zemana a hromadně se ozbrojovali? Odborníka na zbraně z této představy jímá hrůza. Zde je důvod i rada, co zvolit místo „kvéru“

05.08.2016 19:30 | Zprávy

V českých zemích vypuká šílenství v podobě druhé vlny ozbrojování, uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz znalec zbraní a šéf redakčního týmu Krimi Plzeň, Milan Kindl. Kdo by měl být základem případné domobrany – co třeba myslivci? A konstatuje rovněž, že rušení obvodních oddělení policie na českém venkově nebylo právě nejrozumnější…

Že by Češi uposlechli prezidenta Zemana a hromadně se ozbrojovali? Odborníka na zbraně z této představy jímá hrůza. Zde je důvod i rada, co zvolit místo „kvéru“
Foto: Archiv M. Kindla
Popisek: Michal Kindl a jeho zbraně

Co říkáte na hlasy, které varují před ozbrojováním tohoto národa? Například poslanec Zlatuška uvádí, že, když se Češi opijí a budou mít zbraně, může dojít k neštěstí. Naopak prezident Zeman výrazně horuje pro větší přístup ke zbraním na osobní ochranu...

Nechci si protiřečit, co jsem uvedl při minulém našem rozhovoru, ale plošné ozbrojování lidí není dobré. Než se začalo bláznit, tak tady fungoval velmi slušný zákon o zbraních a střelivu a lidé, kteří se rozhodli se ozbrojit, k tomu měli nějaký důvod. Vždy to byli bezúhonní občané, jinak by jim zbraň nedali. Pokud začneme tlačit na náš národ typem „všichni se rychle ozbrojme“ – včetně první dámy, u které nevím, jaké má se zbraněmi zkušenosti, kolik má „odstříleno“, u dámy v jejím věku mi nepřipadá rozumné, aby si pořídila zbraň a pokud tedy nemá zkušenost –, tak to nevěstí nic dobrého.

Byl bych tedy pro, aby byla ozbrojena ta část národa, která se zbraněmi umí zacházet, umí s nimi manipulovat, chodí pravidelně na střelnici, jsou členy nějakého klubu nebo svazu, to mi připadá rozumné. Tito lidé mají blízko k policii a k bezpečnostním složkám, dost často se na střelnici potkávají, znají se a neoficiálně  bych to nazval takovou nouzovou podporou bezpečnostních sil státu. Pokud se davově začne ozbrojovat každý, od kuchaře přes učitele s prominutím až třeba po bezdomovce, tak jednou nastane průšvih.

Ti, kteří splňují určitá kritéria, ale zbraň již povětšinou mají...

Ano, ti měli zbraň už před tímto momentálním šílenstvím. Největší riziko vidím u lidí, kteří si „zbroják“ pořídili v loňském nebo předloňském roce. Ti, kteří mají zbraně deset let, tak s nimi nic neprovedou. Líbí se mi izraelský nebo texaský model, kdy veřejnost má právo nosit viditelně zbraň. Jenže tam to ale funguje desítky let. A v USA to dokonce funguje od doby, kdy Amerika vznikla. Tam se naučili se zbraněmi žít a je to tradice. Představa, že budeme chodit s pistolí u boku nebo s puškou na zádech, je pro mne poněkud šílená.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Mgr. Renáta Zajíčková byl položen dotaz

Dozvěděla jsem se, že řešíte bezpečnost na školách

Zajímalo by mě, zda řešíte i šikanu mezi dětmi a fakt, že se třeba mladiství dopouští kolikrát i dost vážné trestné činnosti a to i na dospělých - třeba na učitelích, seniorech apod? Měla by se podle vás snížit hranice trestně právní odpovědnosti? A pomohlo by to podle vás vůbec? Kde je podle vás ch...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maříková: Lidé se ptají, za co té ČT vlastně platí

16:30 Maříková: Lidé se ptají, za co té ČT vlastně platí

Žádná veřejná služba, ale monopol pro pár lidí žijících v bublině podobné té, ze které vysílá Václav…