Hnyková (Úsvit): Kino ve 21. století nemyslí na vozíčkáře

10.10.2013 7:36 | Zprávy

Nepříjemnou situaci si zažili tři vozíčkáři z Liberce, když chtěli společně navštívit v místním kině filmové představení. S odvoláním na interní předpisy je personál odmítl pustit dovnitř. Přitom museli snášet posměšné průpovídky ze strany personálu.

Hnyková (Úsvit): Kino ve 21. století nemyslí na vozíčkáře
Foto: red
Popisek: Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury

Díky této příhodě skupiny hendikepovaných spoluobčanů na vozíčku jsem zjistila, jakým způsobem přistupují k hendikepovaným v síti multikin CineStar. Skupinku tří vozíčkářů nepustili do sálu, protože to nedovolují bezpečnostní pravidla. Celý sál je zkolaudován pouze se dvěma místy pro invalidy na vozíku.

Nechápu, jak může někdo postavit nové moderní kino a přitom počítat pouze se dvěma místy pro vozíčkáře. Je to pro mě nepochopitelné a jen to dokazuje fakt, že hendikepovaní jsou neustále diskriminováni. Kdyby mi někdo řekl, že do kina mohu jít sama, nebo pouze ve dvou, tak si budu klepat na čelo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Petr Sokol, Ph.D. byl položen dotaz

Legislativa

Proč je vůbec legislativně možné, aby nějaké zákony byly schvalovány bez debaty? Pochopil bych to třeba ve stavu nouze. Ale jinak? Proč s tím něco neuděláte? CO vím, tak se teď jednací řád měnil, proč ne i toto? Protože jestli je to praxe této vlády, jak kritizujete, proč s tím něco neuděláte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

9:15 Vích (SPD): Ankara ukázala, jak daleko mají mediální scénáře k realitě

Článek 3 Washingtonské smlouvy musí být základem české obranné politiky.