Štětina (Úsvit): Řízení a vedení financování českého zdravotnictví je šlendriánstvím

25.09.2013 16:16 | Zprávy
autor: vitbarta.cz

Financování zdravotnictví v České republice je dlouhodobě nekvalitně řízeno. Svědčí o tom třeba Úhradová vyhláška nebo požadavek Všeobecné zdravotní pojišťovny, která od poskytovatelů žádá vrácení finančních prostředků zpětně, říká Jiří Štětina, uznávaný lékař a lídr královéhradecké kandidátky Hnutí Úsvit senátora Tomia Okamury.

Štětina (Úsvit): Řízení a vedení financování českého zdravotnictví je šlendriánstvím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Štětina

S tím souvisí také žádost Všeobecné zdravotní pojišťovny o bezúročnou půjčku od státu, která by měla zabránit zpožďování plateb zdravotnickým zařízením, protože ze systému veřejného zdravotního pojištění dostává méně, než kolik na péči vydává. "Zda je v pořádku, aby si VZP vzala bezúročný úvěr, sděluji jedním slovem: Je to nutné a přidávám správné, protože díky Úhradové vyhlášce bude chybět na proplacení zdravotních služeb na účtu nejméně  2 – 3 miliardy korun," říká Štětina.

Pokud by tyto peníze pojišťovna nezískala, zpozdily by se platby všem poskytovatelům a opět by to vyvolalo politické třenice, které právě v předvolební době velké politické strany zneužívají. A přitom ony jsou zodpovědné za financování celého systému zdravotnictví, tvrdí kandidát Hnutí Úsvit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.