Hejtman Hašek: Nestačí jen postavit budovy. Musíme získat také vědce

24.09.2012 17:41 | Zprávy
autor: Michal Hašek

Hejtman Hašek poklepal základní kámen Středoevropského technologického institutu CEITEC.

Hejtman Hašek: Nestačí jen postavit budovy. Musíme získat také vědce
Foto: ČSSD
Popisek: 1. místopředseda ČSSD Michal Hašek

Hejtman Michal Hašek a náměstek hejtmana Václav Božek se v pondělí 24. září 2012 zúčastnili slavnostního poklepání základního kamene Středoevropského technologického institutu CEITEC v areálu kampusu VUT v Brně Pod Palackého vrchem.

Hejtman Hašek zdůraznil, že dnešek je jen začátek: „Nestačí jen postavit budovy, ale musíme také získat vědce a naplnit CEITEC výzkumem konkrétních projektů. Proto Jihomoravský kraj zahájil před třemi lety program pro špičkové domácí i zahraniční vědce s názvem SOMOPRO. V rámci tohoto programu jsme v uplynulých třech letech jako jediný kraj v zemi investovali sto milionů korun a v tomto projektu i nadále pokračujeme. Jsou to peníze, které se jižní Moravě, Brnu a především vědě a výzkumu bohatě vrátí,“ řekl hejtman Hašek.

Cílem Středoevropského technologického institutu je vytvořit nadregionální centrum vědecké excelence, jehož výsledky budou srovnatelné se špičkovými centry obdobného zaměření a přispějí tak k posílení pozice jihomoravské metropole jako jednoho z uznávaných evropských vědeckých center. Zdrojem financování CEITECu, který je společným projektem významných brněnských univerzit a vědecko-výzkumných institucí, jsou strukturální fondy EU prostřednictvím operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Vyjádříte se ke kauze s leteckou technikou?

Dávám za pravdu poslanci Maškovi, který tvrdí, že je víc než podezřelé, že mlčíte, a který má dobré postřehy, proto odkazuji na něj a třeba se odpovědí dočkáme. https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Masek-ANO-Pane-Rakusane-kdo-vysvetli-660-milionu-navic-792542

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havel (TOP 09): Občan neví, zda stát rozhoduje nestranně

18:09 Havel (TOP 09): Občan neví, zda stát rozhoduje nestranně

Projev na 22. schůzi Poslanecké sněmovny dne 11. června 2026 k ochraně před placením rizikových dota…