Kožušník (ODS): Venezuelská revoluce končí

21.04.2013 16:20 | Zprávy
autor: ODS

Nedostatek základního zboží, jako je toaletní papír či hygienické vložky, nedostatek potravin, boom kriminality, 30 procentní inflace.

Kožušník (ODS): Venezuelská revoluce končí
Foto: ods.cz
Popisek: Europoslanec Edvard Kožušník

Tak dopadla ekonomika jedné z papírově nejbohatších zemí Latinské Ameriky za pouhých 14 let vlády Huga Cháveze a jeho Jednotné socialistické strany.

Uctívání Chávezova kultu, absolutní zneužívání státní moci, státem ovládaných společností a médií včetně rozdmýchávání třídních rozdílů – to byly hlavní trumfy dosavadního viceprezidenta Nicoláse Madura v jeho boji o prezidentský úřad s kandidátem opozičního uskupení Unidad Henriquem Caprilesem.

Příliš malý rozdíl

Celý nerovný volební boj probíhal asi tak, jako by v dobách komunistické normalizace v Československu bylo umožněno politicky působit i opozičním stranám mimo Národní frontu. Vše ostatní by zůstalo v rukou komunistické strany a Národní fronty – od televize po volební komisi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Primátor

Je pravda, že uvažujete o kandidatuře na pražského primátora? Nepřijde vám, že ty funkce měníte jako ponožky? Proč jste tak nerozhodný? Nebo to byste byl primátor, poslanec a ještě zmocněnec či co to jste?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Josef Skála, Richard Štěpán: Festival Dne vítězství. Oslavy bez bázně a hany. T-34 znovu na Staromáku

15:29 Josef Skála, Richard Štěpán: Festival Dne vítězství. Oslavy bez bázně a hany. T-34 znovu na Staromáku

Dnem vítězství je 9. květen. Svoboda přišla až toho rána. Do Prahy a nejen sem. Přinesla nám ji Rudá…