Aplikaci PlzniTo už využily tisíce lidí, nejvíc je trápí černé skládky a odpadky

07.12.2016 18:17 | Zprávy
autor: PV

Přes 2500 hlášení o závadách ve veřejném prostoru už přijala Správa informačních technologií města Plzně prostřednictvím aplikace PLZNITO.

Aplikaci PlzniTo už využily tisíce lidí, nejvíc je trápí černé skládky a odpadky
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Služba, kterou město Plzeň spustilo v dubnu 2015, slouží k upozornění na závady či poškození veřejného majetku města, lidé mohou nahlásit například nefunkční osvětlení, nepořádek v ulicích, poničené dopravní značení i zastávky městské hromadné dopravy, poškozené lavičky, zábradlí, dětská hřiště a další.

„Aplikace je jedním ze způsobů, jak nám občané mohou sdělit, že se jim něco nelíbí, výrazně nám s nimi usnadňuje komunikaci. Díky tomu můžeme pružněji reagovat, rychleji věci řešit. Ukazuje se, že lidem není prostředí kolem nich lhostejné, zvykli si aplikaci používat, měsíčně přichází přes 180 podnětů,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký.

Podle technického náměstka primátora Pavla Šindeláře je zaslání podnětu radnici velmi jednoduché. „Požadavek lidé mohou zaslat pomocí mobilního telefonu, do něhož si zdarma stáhnou aplikaci Plzeň – občan. Staženu už ji má v telefonu 3500 uživatelů, z toho aktivních zařízení je asi 900. Další možností, jak nahlásit závadu je pomocí webových stránek www.plznito.cz nebo www.plzni.to. Člověk vidí závadu, vezme telefon, nebo použije formulář na webových stránkách, vybere kategorii, přidá polohu, připíše komentář k problému, může připojit fotku a odešle,“ přiblížil Pavel Šindelář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

7:27 Plzeň: Konec vizuálního smogu se blíží

Poslední dny zbývají podnikatelům, vlastníkům či nájemcům nemovitostí v Plzni na to, aby odstranili …