Aš: Kopaninští mají k dispozici čtyři obecní studny

24.07.2019 14:05

Na sociálních sítích se ve veřejné skupině Město lidem diskutovalo o nedostatku vody v soukromých studnách v obci Kopaniny a možných řešeních. K této diskusi nyní uvádíme následující informace:

Aš: Kopaninští mají k dispozici čtyři obecní studny
Foto: wikipedia
Popisek:
reklama

Obyvatelé Kopanin mají v současné době k dispozici čtyři obecní studny. Studna č. 1 se nachází naproti domu p. Petráka. Zprovozněna byla koncem měsíce června. Další dvě studny jsou v provozu už od začátku června. Čtvrtým zdrojem je vrt, který funguje nepřetržitě.

Na přiložené mapce je zdrojem číslo 2 označen vrt, nacházející se před bývalou školou. Vrt je osazen ruční pumpou, takže jako zdroj vody jej lze používat. Pro větší pohodlí obyvatel se nyní řeší osazení vrtu čerpadlem. Technologii na čerpání vody by měli studnaři namontovat během 14 dnů. Zde je nutné připomenout, že na základě požadavku státní správy je potřeba zažádat o povolení s nakládáním s vodami, k čemuž je zapotřebí vypracovat dokumentaci. Přesto ale platí, že občané mohou už nyní vodu z vrtu ručně čerpat.

Zdroj č. 3 se nachází u panelové cesty před domem Kopaniny č. p. 113. Zdroj vody č. 4 se nachází  před domem č. p. 126.

Ve středu 17. 7. 2019 provedly Hygienické laboratoře odběr vzorků ze studen č. 1, 3, 4 a ze studny v Doubravě, která se nachází před domem p. Paňka. Až budou známé výsledky rozborů vody, budou na studny osazeny cedulky, o jakou vodu se jedná (zda o pitnou či užitkovou).

Všechny studny jsou nově natřeny buď modrou, nebo zelenomodrou barvou. Nejvíce vody je ve studni před č. 113, ve vrtu a v Doubravě. Voda je ale ve všech studnách.

Umístění studní je vidět z přiložené mapky ZDE. Studna v Doubravě je vlevo při jízdě na Bad Elster, před odbočkou k sídlu společnosti AŠSKÉ LESY.

Další informace k tématu jsou v článku ze dne 3. 5. 2019, umístěném na tomto webu

pod názvem „Aš ve svých obcích obnovuje historické studny, občanům přispívá na nové vrty“. Zajímavostí je, že právě z obce Kopaniny možnosti zažádat o dotaci na úpravu či pořízení zdroje vody od roku 2008 využili jen dva zájemci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Střed města je v areálu havířovské nemocnice

7:32 Střed města je v areálu havířovské nemocnice

Znát přesný střed města je pro někoho informace důležitá, pro jiného nepotřebná, ale určitě pro všec…