Aš: Nádoby na tříděný odpad hlídají kamery

25.01.2021 15:51 | Zprávy
autor: PV

V Aši se dlouhodobě potýkáme s nepořádkem kolem nádob na separovaný odpad a kontejnerů na domovní odpad, zejména v sídlištích. Alespoň částečně by mohl tento nešvar napomoci řešit kamerový systém, který je v těchto dnech instalován s tím, že bude monitorovat převážně stanoviště separačních nádob.

Aš: Nádoby na tříděný odpad hlídají kamery
Foto: wikipedia
Popisek:

Několik kamer se umisťuje také do jiných míst, například tam, kde dochází ve větší míře k poškozování obecního majetku (parky, hřiště, atd.).

„Po Aši a okolních obcích jsou v současné době rozmístěny nádoby na separační odpad dohromady na 89 stanovištích,“ informoval odpadový hospodář města Ing. Jan Bečvář. Úklid nepořádku kolem separačních nádob, kam jsou lidé schopni odložit prakticky cokoliv, je dle jeho slov každodenní náplní činnosti Ašských služeb. „Extrémním příkladem dlouhodobé špatné situace může být pondělí 28. prosince loňského roku, kdy bylo z celé Aše svezeno 36,4 tuny směsného odpadu, z toho do běžných popelnic lidé odložili 26 tun a zbytek, tedy více jak 10 tun, jsme posbírali kolem separačních nádob a v sídlištích, u kontejnerů na domovní dopad. Třetina odpadu se nám tedy de facto povalovala na ulicích,“ uvedl odpadový hospodář dále.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.