Aš chce přestěhovat památník Americké armády k radnici

10.06.2024 19:27 | Tisková zpráva

Rada města Aše po projednání doporučila zastupitelstvu města zařadit do rozpočtu města investiční akci „Přemístění památníku Svobody“. Tolik usnesení rady z 3. června 2024.

Aš chce přestěhovat památník Americké armády k radnici
Foto: wikipedia
Popisek:

Památník, nově pojmenován jako památník Svobody, má být z Masarykova náměstí přemístěn do prostoru mezi radnici a Goethovo náměstí. Projekt předpokládá rozsáhlejší stavební úpravy okolí památníku, se shromažďovací plochou, místem pro řečníka, přístupovým chodníkem, schodištěm a vhodnou zelení. Náklady na přemístění byly vyčísleny na 2,3 miliónu korun, ovšem v cenách roku 2019. V roce 2021 bylo vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele, ale tehdy se žádný uchazeč nepřihlásil. Navrženo je zařadit do rozpočtu částku 3 milióny korun a následně vypsat nové výběrové řízení.

Památník je v linii zamýšlené řadové zástavby, kde jsou veškeré inženýrské sítě. Pozemky pro sebe získal investor, který zde připravuje výstavbu bytových domů, s termínem realizace do roku 2031. Město Aš se v dodatku ke smlouvě zavázalo, že pomník, který je na svém současném místě od roku 1990, přemístí na vlastní náklady.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Opava: Z chudobince moderní organizace s kvalitní péčí

22:05 Opava: Z chudobince moderní organizace s kvalitní péčí

Domov Bílá Opava je jedním z nejdéle sloužících sociálních zařízení na území Moravskoslezského kraje…