Beroun: Přístavby základních škol rostou před očima

30.03.2019 9:37

Vedení radnice věnuje velkou pozornost školství. Svědčí o tom mimo jiné i dvě velké přístavby, které probíhají současně na dvou berounských základních školách a které odstartovaly v loňském roce. Plánované otevření obou škol by mělo být podle plánu.

Beroun: Přístavby základních škol rostou před očima
Foto: mesto-beroun.cz
Popisek: Beroun
reklama

 

Na přístavbě 2. ZŠ a MŠ Preislerova se v současnosti dokončuje hrubá stavba, konkrétně se dělá fasáda, podlahy a omítky. Zároveň se montuje lávka, která spojí oba objekty. Stavební práce začaly v polovině června loňského roku, nabídne sedm nových odborných učeben. Škola se v současné době potýká s jejich nedostatkem, který nastává především při tzv. půlených hodinách například při výuce cizích jazyků. Na stavbu zmíněného pavilonu se Berounu podařilo získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. Pokud půjde rekonstrukce podle plánu, žáci by měli začít využívat učebny ještě v letošním roce.

Také přístavba nového pavilonu na ZŠ Komenského na Závodí postupuje kupředu. „V současné době se betonuje základová deska pod tělocvičnou a celá přístavba se posunula z fáze zemních prací do fáze samotného budování stavby,“ uvedl místostarosta Michal Mišina. V přístavbě vznikne v suterénu tělocvična se zázemím, v prvním patře pak jídelna s přípravnou a výdejním pultem, učebna, kabinet a sociální zařízení. Díky vybudování výtahu bude škola bezbariérová. Celá stavba by měla být dokončena v příštím roce. Stavbu dotačně podpořilo ministerstvo financí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Břeclav: Do oprav školských zařízení půjde přes 35 milionů korun

16:01 Břeclav: Do oprav školských zařízení půjde přes 35 milionů korun

Prázdniny začaly a s nimi přichází také čas k investicím do oprav školských zařízení. Na rozdíl od o…