Beroun: Přístavby základních škol rostou před očima

30.03.2019 9:37

Vedení radnice věnuje velkou pozornost školství. Svědčí o tom mimo jiné i dvě velké přístavby, které probíhají současně na dvou berounských základních školách a které odstartovaly v loňském roce. Plánované otevření obou škol by mělo být podle plánu.

Beroun: Přístavby základních škol rostou před očima
Foto: mesto-beroun.cz
Popisek: Beroun

 

Na přístavbě 2. ZŠ a MŠ Preislerova se v současnosti dokončuje hrubá stavba, konkrétně se dělá fasáda, podlahy a omítky. Zároveň se montuje lávka, která spojí oba objekty. Stavební práce začaly v polovině června loňského roku, nabídne sedm nových odborných učeben. Škola se v současné době potýká s jejich nedostatkem, který nastává především při tzv. půlených hodinách například při výuce cizích jazyků. Na stavbu zmíněného pavilonu se Berounu podařilo získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. Pokud půjde rekonstrukce podle plánu, žáci by měli začít využívat učebny ještě v letošním roce.

Také přístavba nového pavilonu na ZŠ Komenského na Závodí postupuje kupředu. „V současné době se betonuje základová deska pod tělocvičnou a celá přístavba se posunula z fáze zemních prací do fáze samotného budování stavby,“ uvedl místostarosta Michal Mišina. V přístavbě vznikne v suterénu tělocvična se zázemím, v prvním patře pak jídelna s přípravnou a výdejním pultem, učebna, kabinet a sociální zařízení. Díky vybudování výtahu bude škola bezbariérová. Celá stavba by měla být dokončena v příštím roce. Stavbu dotačně podpořilo ministerstvo financí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Na přehradě město připravuje novou cyklostezku

21:10 Brno: Na přehradě město připravuje novou cyklostezku

Na brněnskou přehradu míří lidé především za odpočinkem a zábavou. Město se dlouhodobě snaží vylepši…