Beroun: Začala rekonstrukce ulice Karla Čapka

15.04.2021 15:03

Stavební firma zahájila plánovanou rekonstrukci ulice Karla Čapka, a to od křižovatky s ulicí Košťálkova až za křižovatku s ulicí Ke Koupališti.

Beroun: Začala rekonstrukce ulice Karla Čapka
Foto: mesto-beroun.cz
Popisek: Beroun
reklama

Staveniště bylo předáno v úterý 6. dubna a rekonstrukce by měla být dokončena v červnu ještě před zahájením sezóny venkovního koupaliště.

Anketa

Souhlasíte s trestem stop na 10 zápasů pro fotbalistu Slavie Kúdelu za údajný rasismus?

3%
95%
hlasovalo: 16244 lidí

Co rekonstrukce přinese

„V rámci této stavební akce dostane silnice nový povrch, stejně tak i chodníky, rozšíří se počet parkovacích stání, instalujeme nové veřejné osvětlení a pozornost věnujeme také zeleni. Vysadíme zde 19 nových stromů, dále keře a cibuloviny. Celkově tak dojde k úpravě celého prostranství,“ přiblížil změny místostarosta Michal Mišina. Stromy ale bude možné zasadit až ve vhodném vegetačním období, tedy v říjnu.

Dopravní omezení

V současné chvíli kvůli rekonstrukci dochází v této lokalitě k dopravnímu omezení. Část ulice Karla Čapka je uzavřená a zbytek ulice umožňuje obousměrný provoz. Zároveň prosíme řidiče parkující v této lokalitě o dodržování dopravního značení. Parkování v části ulice Karla Čapka, která neprochází rekonstrukcí, i v sousední ulici Ke Koupališti je i nadále možné, jen je potřeba zachovat tzv. točny, které vymezují dopravní značky.

Dlouhodobé investice do infrastruktury

Město Beroun do rekonstrukcí ulic investuje dlouhodobě, a to i v oblasti Velkého sídliště. Například v minulém roce se kompletní opravy, nové zeleně a chodníků dočkala ulice Ke Koupališti a části ulic Mládeže a Švermova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Opava: Pětice nových trolejbusů má jména

21:23 Opava: Pětice nových trolejbusů má jména

Opávák, Boženka, Elza bus, Stopatnáctinožka a Opavouk. To je pětice nových trolejbusů, které Městský…