Bílina: Od října začnou ve městě jezdit elektrobusy

26.09.2018 14:33

Od 1. října se městská hromadná doprava v Bílině stane zcela bezemisní. Na všech třech linkách začnou totiž jezdit nové elektrobusy. Bílina se tak stane zřejmě prvním městem v republice, kde MHD zajišťují výhradně bezemisní vozy.

Bílina: Od října začnou ve městě jezdit elektrobusy
Foto: red
Popisek: Mírové náměstí v Bílině
reklama

MHDV každém novém elektrobusu je o sedm míst k sezení více než ve stávajících autobusech. “Elektrobusy jsou nové, věřím, že tedy budou bezporuchové. Jízda je pro cestující velmi pohodlná a příjemná, chodci i ostatní obyvatelé jistě přivítají, že jsou elektrobusy velmi tiché a nezatěžují životní prostředí emisemi,” uvedl starosta města Oldřich Bubeníček.

Profil terénu v Bílině nahrává provozu elektrobusů. Zatímco při jízdě do kopce bude vůz proud z baterií spotřebovávat, při jízdě z kopce bude zase baterie dobíjet. “To je mnohem lepší, než když elektrobus jezdí pouze po rovině,” dodal Ludomír Landa ze společnosti Arriva, která v Bílině MHD zajišťuje.

Společnost zakoupila tři elektrobusy celkem za více než 33 milionů korun, zhruba osmdesát procent z částky pokryje dotace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cheb: O jarních prázdninách za sportem zdarma

10:13 Cheb: O jarních prázdninách za sportem zdarma

V týdnu od 24. do 28. února bude mít veřejnost vstup do městských sportovišť zdarma.