Bílovec: Renesanční zámek se o víkendu otevře veřejnosti

26.04.2019 10:04 | Zprávy
autor: PV

V sobotu 27. dubna ve 14 hodin bude slavnostně zahájena již osmá turistická sezóna v bíloveckém zámku Sedlnitzkých z Choltic. Návštěvníci se mohou těšit na nově zpřístupněný velký lovecký salónek a otevřeny budou také všechny šlechtické pokoje na prohlídkové trase.

Bílovec: Renesanční zámek se o víkendu otevře veřejnosti
Foto: bilovec.cz
Popisek: Bílovec

„Pokoje šlechticů byly v zimních měsících doplněny o zbrusu nový inventář jako jsou kopie obrazů a fotografie majitelů zámku z hraběcího rodu Sedlnitzkých z Choltic a jim příbuzných rodin, které měly k bíloveckém zámku blízko,“ přibližuje novinky v tomto nádherném renesančním zámku ze 16. století jeho kastelán Eduard Valeš a pokračuje: „A na sobotní otevření zámku máme připravený samozřejmě i bohatý doprovodný program. Po 14 hodině vystoupí skupina historického šermu Dragers z Olomouce a lákadlem pro návštěvníky budou jistě i kostýmované prohlídky zámku na téma ´Panská služba, těžká služba´, které připravujeme ve spolupráci z ochotnickým divadelním souborem Odřivous z Bílovce. V den zahájení zámecké sezony se uskuteční také vernisáž obrazů světoznámé malířky Rosany De Montfort a zahájíme rovněž unikátní výstavu odznáčků a vlaječek nadšeného sběratele Jindřicha Petroše.“

Kromě již zmíněných novinek si návštěvníci mohou prohlédnout zámeckou kapli sv. Hyacinta s náhrobky majitelů zámku nebo muzeum rodiny Sedlnitzkých z Choltic s apartmánem poslední šlechtické majitelky zámku hraběnky Hermíny Balbíny Sedlnitzké z Choltic. Součástí prohlídkové trasy je také expozice Lov a myslivost. Již dva roky je pro veřejnost zpřístupněny také venkovní prostory za muzeem, které slouží občanům města i návštěvníkům zámku k příjemné relaxaci a odpočinku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.