Bílovec: V gymnáziu bude vytvořeno osmdesát ptačích krmítek

06.11.2019 16:04

V pátek 8. listopadu vznikne v prostorách Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci osmdesát ptačích krmítek. Prvních 25 krmítek dopoledne z připravených stavebnic sestaví žáci druhé třídy Základní školy T. G. Masaryka, zbývající krmítka pak budou poskytnuta k sestavení široké veřejnosti v čase od 14 do 18 hodin.

Bílovec: V gymnáziu bude vytvořeno osmdesát ptačích krmítek
Foto: bilovec.cz
Popisek: Bílovec
reklama

„Na vytvoření krmítek jsme získali zhruba 70tisícovou dotaci z Nadačního fondu Hyundai. Roční projekt jsme nazvali Chraňme pěvce kolem nás. Účastníci si spolu s krmítky odnesou domů i namíchané krmné směsi a propagační materiály České společnosti ornitologické. Cílem projektu je motivovat veřejnost nejen k tomu, aby se starala o naše drobné pěvce, ale hlavně aby pomohla prostřednictvím mobilní aplikace zmonitorovat jejich druhovou i početní hustotu. Druhová skladba se v poslední době hodně mění, kdysi typicky lesní ptáci se dnes běžně vyskytují i ve městech. Například sojka. Kromě vrabců a různých druhů sýkor v našem regionu žijí hrdličky zahradní, divoké, strakapoudi, žluny, datli, brhlíci, straky, zvonci, stehlíci a další. Je to opravdu pestré. Někdy přiletí ke krmítku i bažant,“ říká ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci Pavel Mrva a dodává, že zájemci sledující počty ptáků na krmných zařízeních posílají údaje do centrální databáze sledovaných ptáků během ledna v rámci akce ČSO nazvané Ptačí hodinka.

S podobnými akcemi mají v bíloveckém gymnáziu už zkušenost. Na jaře zde zorganizovali stavění ptačích budek, kterého se zúčastnilo zhruba sto padesát návštěvníků. Ti si domů odnesli pětašedesát budek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: V dárkovém okénku ZnojmoRegionu nakoupíte i podpoříte

14:56 Znojmo: V dárkovém okénku ZnojmoRegionu nakoupíte i podpoříte

Kdo hledá tip na originální dárek, měl by se zastavit v kanceláři destinační společnosti ZnojmoRegio…