Bílovecký gympl fakt jede

27.11.2022 10:44 | Tisková zpráva
autor: PV

Unikátní aquaponická farma, nové multifunkční hřiště, zavedená hudební zkušebna nebo studium, nově zaměřené i na ekologii a environmentální výchovu. Bílovecké gymnázium toho nabízí opravdu hodně.

Bílovecký gympl fakt jede
Foto: archív autora
Popisek: Bílovec, gymnázium

V úterý 29. listopadu se od 14 hodin uskuteční v Gymnáziu Mikuláše Koperníka v Bílovci dny otevřených dveří. „Po dvou letech, kdy kvůli covidu nebyly dny otevřených dveří určeny širší veřejnosti, zapojujeme do organizace opět samotné žáky, kteří budou zájemce o studium na naší škole, jejich rodiče i další návštěvníky provázet,“ říká ředitel Gymnázia Mikuláše Koperníka v Bílovci Pavel Mrva a dodává, že příchozí se seznámí se vzdělávacím programem školy včetně ukázky výuky v odborných učebnách, i s možnostmi volnočasových aktivit, díky připravenému drobnému občerstvení ochutnají výtvory školní kuchyně a během vystoupení školních hudebních skupin, reprezentujících tradiční festival Unplugged, a pěveckého sboru i na vlastní uši uslyší výsledky práce žáků ve školní hudební zkušebně a nahrávacím studiu.

A protože v adventním období je už brzy odpoledne tma, rozsvícená bude celá budova. Světlo ale příliš energie nespotřebuje, během dne otevřených dveří už bude celá škola nově využívat energetizované osvětlení. „Během října a listopadu jsme kompletně vyměnili všechna zářivková světla za led osvětlení. Investice v hodnotě 700 tisíc korun ze školních prostředků se nám při současných cenách energií vrátí zhruba do pěti měsíců,“ konstatuje ředitel gymnázia.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Bc. David Šimek , MBA byl položen dotaz

Závislost

Čí je podle vás vina, že jsme jako Evropa na někom pořád závislí a nemám pocit, že by se to nějak měnilo? Bohužel jsme závislí na Blízkém východu, jak komentujete, ale i na Číně (ekonomicky) nebo na USA (bezpečnostně). Podle mě je to špatně a jde podle mě o selhání vás politiků.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Brno: Vzdělávání dětí i rodičů. Město finančně podpoří i zranitelné skupiny

7:17 Brno: Vzdělávání dětí i rodičů. Město finančně podpoří i zranitelné skupiny

Tři individuální neinvestiční dotace v celkové výši 650 tisíc korun zamíří na doučování žáků ohrožen…