Blansko: Školáci ze Salmovy pracují s moderními technologiemi, škola získala šest 3D tiskáren

05.01.2021 19:31 | Zprávy
autor: PV

V letošním školním roce se ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 zapojila do mezinárodního česko-rakouského projektu nesoucího název DigiMe. Do projektu, který je realizován v rámci programu Interreg, je zapojeno celkem 14 škol z Jihomoravského kraje. Zúčastněné školy mezi sebou spolupracují a vzájemně si vytvářejí inspiraci k naplnění projektových cílů.

Blansko: Školáci ze Salmovy pracují s moderními technologiemi, škola získala šest 3D tiskáren
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

ZŠ Salmova díky projektu získala šest kusů 3D tiskáren české firmy Prusa Research, která patří ke světové špičce v oboru. Již z prvních seznamovacích hodin bylo jednoznačně cítit nadšení dětí a jejich zápal pro práci s novou technikou. Realizace programu tak umožňuje nabídnout žákům mnohem atraktivnější vzdělávání v technické a digitální oblasti.

Interreg DigiMe také poskytuje žákům jednorázové školení ve zvoleném zaměření. V případě ZŠ Salmova se bude jednat o stavebnici Lego Mindstorms, pomocí níž nahlédnou do základů robotiky. Celý projekt bude završen na začátku června hromadným setkáním všech zúčastněných škol při závěrečné soutěži.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Louny: Nová ambulance denzitometrie

22:41 Louny: Nová ambulance denzitometrie

Od července bude na poliklinice v Lounech nově k dispozici ambulance denzitometrie.