Blansko: V ulicích vám nabídnou bílou pastelku

06.10.2015 9:17 | Zprávy
autor: PV

Ve středu 14. října 2015 proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 16. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Její výtěžek podpoří speciální služby pro těžce zrakově postižené poskytované v celé ČR. V loňském roce se podařilo vybrat téměř dva miliony korun.

Blansko: V ulicích vám nabídnou bílou pastelku
Foto: Blansko.cz
Popisek: Blansko

Pořadatelem sbírky je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS ČR) ve spolupráci se svými dceřinými obecně prospěšnými společnostmi Tyfloservis a krajskými TyfloCentry.

Do ulic s kasičkami a v tričkách s emblémem Bílé pastelky vyrazí kolem 2 600 dobrovolníků, převážně z řad středoškolských studentů. Za minimální příspěvek 20 korun nabídnou zájemcům bílou pastelku a kalendářík na rok 2016.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vít Rakušan byl položen dotaz

Hazardování

Jak přesně dle vašeho vyjádření stát hazarduje s bezpečím dětí i stabilitou zdravotního pojištění? Mimochodem podle mě je toho víc, s čím hazarduje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litoměřice: Parkování v Pokraticích bude stát deset korun na celý den

20:36 Litoměřice: Parkování v Pokraticích bude stát deset korun na celý den

Vědecká show plná efektních pokusů, pohled do mikroskopu na dávný svět pod našima nohama, ukázky vrt…