Blatná chystá druhý ročník rybářských slavností

26. 5. 2011 21:10

Druhý ročník Rybářských slavností chystají na sobotu 11. června letošního roku v Blatné. Po loňském úspěchu, kdy se blatenští rybáři společně s městem Blatná rozhodli oslavit zahájení letní sezóny, se z akce stává tradice.

Blatná chystá druhý ročník rybářských slavností
reklama

Pro návštěvníky slavností je připraven bohatý program, jehož součástí bude jarmark, soutěže, prodej rybích pokrmů a nabídka okrasných ryb.  Na slavnostech bude „kuchařsky čarovat" i známý kuchař Petr Stupka, připraveny jsou nejrůznější soutěže pro děti a dospělé i několik koncertů. Hvězdou sobotního večera pak má být skupina Queenie. Akce bude probíhat od 9.30 do 18 hodin na blatenském náměstí, v prostorách školy J. A. Komenského a na třídě J. P. Koubka.

„Slavnosti jsou skvělým příkladem i pro ostatní jihočeská města a obce, která chtějí připravit zajímavý zážitek pro návštěvníky regionu. Blatenští rybáři vycházeli při pořádání těchto oslav z tradice města, která může při vhodném zpracování úžasně oživit turistický ruch," uvedla ředitelka Jihočeské centrály cestovního ruchu Pavla Konopová.

I blatenští rybáři přitom potvrzují, že zahájení tradice Rybářských slavností v Blatné by mělo vedle propagace produktů zdejšího rybářství a lidové zábavy znamenat i větší propagaci celého regionu. „V souvislosti s rybníky a rybářstvím si většina návštěvníků jižních Čech zřejmě dnes představí Třeboňsko nebo okolí Hluboké. Přitom Blatensko má v tomto směru podobně dlouhou tradici a určitě může nabídnout turistům dostatek zajímavostí i zážitků," uvedl obchodní ředitel Rybářství Blatná Václav Milota.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Město Blatná
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Do židovské čtvrti budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé

21:23 Třebíč: Do židovské čtvrti budou moci vjet pouze její obyvatelé a podnikatelé

Třebíč čelí v posledních letech stále rostoucímu počtu aut, což způsobuje problémy v celém městě, ze…