Bohumín: Dobročinné Kafe od podlahy chutná a pomáhá, dejte si znovu šálek před kostelem

13.09.2021 21:23 | Tisková zpráva

Dobročinné „Kafe od podlahy“ hlásí další pokračování. Dát si dobrou kávu a přispět na opravu novobohumínského evangelického kostela můžete opět ve středu 15. září a ve čtvrtek 16. září, po oba dny vždy od 13 do 17 hodin.

Bohumín: Dobročinné Kafe od podlahy chutná a pomáhá, dejte si znovu šálek před kostelem
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

„Koupí kávy přispějete na renovaci dlažby v evangelickém kostele, který je kulturní památkou. Cena za šálek kávy je dobrovolná. Můžete si v prostoru před kostelem posedět nebo si kávu vzít s sebou,“ říká evangelický farář Roman Brzezina.

Novobohumínský evangelický kostel, od jehož posvěcení v říjnu uplyne 120 let, prochází rekonstrukcí. Zákrok potřebovala především nerovná podlaha. Zpevnění a sanace čeká také prasklou klenbu v interiéru, v kostele je třeba provést nové rozvody elektřiny a vymalovat. Místní farnost Slezské církve evangelické augsburského vyznání získala na opravu dotace, mimo jiné od města Bohumín, nicméně ty nepokryjí veškeré náklady.

V rámci projektu Fara dokořán také pořádají ve čtvrtek 23. září 2021 zájezd do závodu Marlenka a návštěvu dřevěného kostela v Gutech. Odjezd od budovy radnice ve 12:15 hodin, cena 220 korun (včetně vstupného a dopravy), přihlášení do 20. 9. 2021 ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ostrava: Unikátní umělecká platforma v industriálním areálu

15:47 Ostrava: Unikátní umělecká platforma v industriálním areálu

V historickém areálu bývalého dolu Trojice na Těšínské ulici v Ostravě vznikl showroom unikátní mult…