Bohumín: Kluci i holky si zahrají na vojáky

18. 7. 2019 17:58

Střelnice, luštění morseovky, překážková dráha. V kůži vojáků se ocitnou kluci a holky, kterým nechybí soutěživý duch a touha vyzkoušet si nové věci. Nevšední branný den si můžou užít už tuhle sobotu 20. července stylově u prvorepublikového bunkru ve Slezské ulici ve Starém Bohumíně.

Bohumín: Kluci i holky si zahrají na vojáky
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Akce pro celou rodinu nazvaná „Hrajeme si na vojáky“ proběhne u pěchotního srubu MO-S4 “Šedá vila”, který mnozí obyvatelé Bohumína znají jako “bunkr u transformátoru”. „Překážkovou dráhu, hod granátem, střelnici, luštění morseovky či úkoly zaměřené na vojenskou historii si budou moci vyzkoušet kluci i holky, kteří přijdou v doprovodu dospělých. Soutěžní stanoviště doplní prezentace Sboru dobrovolných hasičů Záblatí, prvorepublikový obchůdek i malování na obličej,“ uvedl k programu Michal Hejda z Klubu vojenské historie Bohumín.

Akce začíná ve 12 hodin, kdy prvorepubliková odvodní komise přivítá první účastníky, kteří následně budou soutěžit v branných dovednostech na několika stanovištích. „Až do 18 hodin, kdy akce skončí, bude taky možné za symbolické vstupné navštívit pěchotní srub MO-S4, který patří k unikátním objektům československého opevnění,“ láká Hejda.

Akci pořádá Klub vojenské historie Bohumín ve spolupráci s agenturou K3 Bohumín, firmou Diabolo Skřečoň, Sborem dobrovolných hasičů Záblatí a minipivovarem Skřečoňský žabák.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

21:10 Frýdek-Místek: Sbírka „Vánoční strom“ byla rekordní, přes 77 tisíc pro místní hospic

Statutární město Frýdek-Místek pořádalo koncem minulého roku tradiční veřejnou sbírku „Vánoční strom…