Bohumín: Nábor dětí k léčebnému pobytu v sanatoriu v Metylovicích

09.12.2019 17:58

Nemocné děti se zkraje příštího roku opět vydají z Bohumína za čerstvým vzduchem do Podbeskydí. Léčebný pobyt pro ně pořádá tamní sanatorium ve spolupráci s městem Bohumín. Pobyt se skuteční od 31. 1. do 28. 2. 2020. Nábor zájemců už probíhá.

Bohumín: Nábor dětí k léčebnému pobytu v sanatoriu v Metylovicích
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín
reklama

Léčebný pobyt je určen dětem, u který dětský lékař diagnostikoval astma, dermorespirační syndrom, časté infekty horních cest dýchacích, obezitu, skoliózu, nemoci svalové a kosterní soustavy. „Děti si u nás zacvičí pod dohledem fyzioterapeutů, navštěvují bazén, whirlpool, solnou jeskyni, saunu, denně inhaluji Vincentku. Ve volném čase podnikají výlety do přírody,“ uvedla za sanatorium v Metylovicích Hana Hamrlová.

Pobyt dětí z Bohumína každoročně organizuje město, na vlastní náklady zajistí dopravu autobusem. Léčba dětí je zcela hrazena z veřejného zdravotního pojištění. „Děti, které splňují diagnózu pro léčebný pobyt, rodiče přihlásí tak, že navštíví dětského lékaře svého potomka. Lékař zhodnotí stav dítěte a pokud shledá důvod, sepíše návrh pro zdravotní pojišťovnu. Pojišťovna pak rozhodne o schválení pobytu,“ uvedla Pavla Skokanová, vedoucí odboru školství bohumínské radnice. Rezervace a podrobnosti k pobytům sdělí p. Hamrlová na tel. 733 190 215.

Léčebna během pobytu zajišťuje výuku v plném rozsahu od 1. - 9. ročníku základní školy, v moderně vybavených učebnách, včetně výuky cizích jazyků. Docházka dětí se započítává, děti nemají absenci. Pobyty nejsou určeny pro zdravé děti bez indikace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Očkovací centrum bude v Hruškových Dvorech

21:17 Jihlava: Očkovací centrum bude v Hruškových Dvorech

Město Jihlava ve spolupráci s Krajem Vysočina budou při zahájení očkování řešit posílení dopravy do …