„Díky dotaci si budou moci občané pořídit plynové kondenzační kotle, tepelná čerpadla a kotle na biomasu, které splňují nejvyšší emisní třídu. Kotlíkové dotace nebude možné využít na nákup kotlů, které spalují uhlí. Přesto věřím, že bude o příspěvky velký zájem. Ministerstvo životního prostředí nám navíc přislíbilo další prostředky, pokud se nám podaří vyčerpat přidělených 500 milionů korun. V čerpání kotlíkových dotací byl zatím Moravskoslezský kraj nejúspěšnější v republice, doufám, že v tomto trendu budeme pokračovat i nadále. Je třeba si připomenout, že se s největší pravděpodobností jedná o poslední dotace na nákup kotlů a také to, že se blíží rok 2022 a tedy zákaz provozu starých neekologických kotlů,“ řekla náměstkyně hejtmana kraje pro životní prostředí Jarmila Uvírová a doplnila, že domácnostem, které budou používat kotle 1. a 2. emisní třídy po 1. 9. 2022 hrozí pokuta až ve výši 50 000 Kč.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku

