Bohumín: Senioři už by nemuseli kvůli kartě ODIS jezdit mimo město

25.07.2020 18:38 | Zprávy
autor: PV

Město jedná se společností KODIS o zprostředkování služby pro seniory, kteří by si nově mohli vyřídit elektronickou kartu ODIS přímo v Bohumíně.

Bohumín: Senioři už by nemuseli kvůli kartě ODIS jezdit mimo město
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Cestující starší 65 let by už se nemuseli vydávat do Ostravy a o jízdní doklad by si mohli požádat na městském úřadě. Plánovanou spolupráci musí ještě 10. srpna posvětit rada města. „Společným cílem města Bohumín a společnosti KODIS, která spravuje integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje, je vyjít vstříc seniorům a nabídnout jim možnost vyřídit si jízdní kartu ODIS přímo na radnici. Tato karta platí v městské i příměstské dopravě v celém kraji a funguje jako elektronická peněženka,“ potvrdil místostarosta Bohumína Igor Bruzl.

Žádost o vydání karty by lidé starší 65 let mohli od konce srpna vyplnit v hlavní budově městského úřadu, kde by zaplatili i poplatek 130 korun, který si účtuje vydavatel karty. Vyhotovená karta s platností minimálně 5 let by jim pak přišla zdarma domů poštou společně s letákem, v němž by bylo její využití detailně a srozumitelně popsáno. „Spuštění služby by společnost KODIS ráda stihla ještě před začátkem září, kdy se po prázdninách zvyšuje poptávka po dopravě. Žádosti o vydání ODISky by tak mohl náš městský úřad začít se seniory sepisovat od 24. srpna,“ doplnil Bruzl. Počítá se i s proškolením pracovníků sociálního odboru, kteří by seniorům vše potřebné vysvětlili.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Co uděláte z Prokopem?

To, že nepřiznal hned 3 byty přeci nemůže být náhoda, a jestli zapomněl, jak tvrdí, tak to je podle mě výmluva dítěte, která z něj ale rozhodně nedělá dobrého politika. Co mi přijde také dost divné, že si prý na byt bral hypotéku, ale ANO daroval milion. Dají se v ANO koupit funkce a místa na kandid...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…