Bohumín: U licitovaných pozemků začne výsadba Ottova parku

22.01.2022 21:17 | Tisková zpráva
autor: PV

Již brzy získají první licitované pozemky v lokalitě P. Cingra nové majitele. Bohumínská radnice u aktuálně prodávaných stavebních parcel mimo jiné slíbila vybudovat i zelenou oázu. Město pro ni vybralo název Ottův park.

Bohumín: U licitovaných pozemků začne výsadba Ottova parku
Foto: mesto-bohumin.cz
Popisek: Bohumín

Plány jsou zatím sice ještě na papíře, ale do konce roku by měly lokalitu za supermarketem Albert oživit tisíce keřů, květinové záhony, stovky listnatých stromů i desítky jehličnanů. Zelená plocha nové obytné zóny dostane název po čestném občanovi a dlouholetém starostovi Bohumína. Karl Ott se na začátku dvacátého století zasadil o rozvoj zdejší infrastruktury.

Srdce parku vytvoří dvě dubové aleje lemující chodníky. Doplní je další listnaté stromy, které se v našich končinách vyskytují běžně. „Například buky, javory, olše a další. Jedná se o odolné dřeviny, které se dokáží dobře adaptovat na naše podmínky,“ vysvětlil Rostislav Palán z odboru životního prostředí a služeb bohumínské radnice.

Z jehličnanů se pro výsadbu počítá s borovicí lesní a jedlí normandskou. Kompozici stromů v místě doplní kvetoucí třešně, muchovníky či střemchy. „Z velkých keřů jsou navrženy dříny obecné, kaliny a tavoly. U trvalek a travin jsou použity především vlčí boby, hvězdnice, pérovník a proso,“ doplnila zelené plány radnice Lenka Jochimová z odboru rozvoje a investic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?

Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

České Budějovice: Cesta za snem

7:42 České Budějovice: Cesta za snem

Rada města schválila neinvestiční dotaci na Metrostav handy cyklo maraton pro zapsaný spolek Cesta z…