Břeclav: Třicet milionů město investuje do internetu ve školách

31.03.2023 19:31 | Tisková zpráva

Téměř 30 milionů korun letos město nasměruje do kvalitního internetového připojení v břeclavských základních školách. Díky této nákladné investici se moderního zasíťování dočkají hned čtyři městské objekty – ZŠ Na Valtické, ZŠ Jana Noháče ve Staré Břeclavi a obě budovy ZŠ Kupkova.

Břeclav: Třicet milionů město investuje do internetu ve školách
Foto: breclav.org
Popisek: Pohled na Břeclav

Město už vypsalo výběrové řízení na dodavatele. Jeho práce bude spočívat zejména ve výměně rozvodů kabeláže datové sítě ve školách, čímž dojde ke kompletnímu zasíťování učeben a kabinetů vyžadujících napojení informačních technologií, k vytvoření přípojných míst Wi-Fi systému a k optimalizaci aktivních prvků.

Anketa

Má vláda zvýšit základní sazbu DPH z 21 % na 23 %?

4%
96%
hlasovalo: 25932 lidí

„Přijít do hodiny a nevědět, jestli bude internet funkční, či nikoliv, je značně omezující pro učitele i žáky a vymyká se to standardům roku 2023. Proto jsme se rozhodli, že tato velká akce bude pro letošní rok ve školství prioritou,“ zdůvodňuje místostarosta pro školství Petr Vlasák nutnost investice, která učitelům umožní mimo jiné i používat moderní pomůcky, jež kvůli nefunkčnímu internetu dosud ležely ladem.

Město konektivitu škol zapojilo do žádostí o dotace z IROP. Oficiální stanovisko ministerstva ještě nemá, vzhledem k důležitosti se ji ale rozhodlo podpořit případně i z vlastního rozpočtu.

Do IT technologií investuje Břeclav dlouhodobě. „Souvisle pracujeme na digitalizaci agend města. Krom systému správy městského majetku a zakázky na zkvalitnění internetového připojení ve školách soutěžíme také dodávky výpočetní techniky pro radnici. Vše elektronicky,“ komentuje místostarosta pro oblast investic Jakub Matuška.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svitavy: Vzniknou na Svitavsku větrné elektrárny?

16:28 Svitavy: Vzniknou na Svitavsku větrné elektrárny?

V pondělí 29. května proběhla ve svitavské Fabrice beseda se zástupci ČEZ Obnovitelné zdroje ohledně…