Břeclav má rozpočet, do investic jde téměř půl miliardy

04.01.2025 11:17 | Monitoring
autor: PV

V lednu začíná největší investiční akce v novodobé historii Břeclavi, rekonstrukce krytého bazénu a koupaliště. I to se projeví v rozpočtu města na rok 2025, který schválili zastupitelé. Do rozvojových investic půjde 497 milionů korun. Část investic bude kryta úvěrem, v příštím roce z něj Břeclav vyčerpá 350 milionů.

Břeclav má rozpočet, do investic jde téměř půl miliardy
Foto: breclav.org
Popisek: Pohled na Břeclav

Schválený rozpočet počítá se schodkem ve výši 341 milionů korun, příjmy ve výši 852 milionů a výdaji ve výši 1193 milionů. „Nejvýznamnější investicí příštího roku bude zmíněná rekonstrukce letního koupaliště a krytého bazénu za 530 milionů korun včetně DPH. Zahájíme ji už 3. ledna. V průběhu příštího roku budeme dokončovat také nákladnou rekonstrukci domova seniorů. Rozpočet zde počítá s investicí ve výši 70 milionů korun,“ vyjmenoval místostarosta Jakub Matuška, zodpovědný za oblast ekonomiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bc. Hana Ančincová byl položen dotaz

A proč jste tu valorizaci rodičáku neprosadili dřív?

Za vaší vlády? To podle vás stát na rodiče taky kašlal? Minulá vláda dokonce zrušila dost výhod pro rodiče. Třeba školkovné a vy jste u toho svítili. Jsem pro valorizaci, je potřeba, jen kritizovat jiné za něco, co jste sami neudělali, není to pokrytecké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sokolov: Nová studie náměstí Budovatelů je hotová

7:14 Sokolov: Nová studie náměstí Budovatelů je hotová

Zástupci vedení města představili na zasedání zastupitelstva novou studii revitalizace náměstí Budov…