„Výměna parovodů, z nichž mnohé byly starší než půlstoletí, přinese úspory v odběru tepla zákazníkům. Na již přepojených odběrných místech klesl odběr tepla v průměru o 11 procent. Ztráta v rozvodech se sníží zhruba o dvě třetiny. Horká voda umožňuje rovněž komfortnější regulaci tepla,“ uvedl na tiskové konferenci 12. února generální ředitel Tepláren Brno Petr Fajmon.
Výměnu parovodů odstartovaly Teplárny Brno v roce 2010 a bude dokončena v roce 2020. Z celkové investice cca 1,5 miliardy korun je pro letošní etapu vyhrazeno 220 milionů korun.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV