Brno: Kino Art se vrátilo domů, po dvou letech rekonstrukce a století existence

16.09.2019 13:13

Filmoví fajnšmekři se po dvou letech vrátili do jednoho z posledních jednosálových kin v Brně – do Artu. Původně několikaměsíční rekonstrukci zkomplikoval nečekaný nález azbestu i narušená statika jedné ze stěn. Vedle návratu na Cihlářskou oslavili příznivci kina i jeho letošní sté narozeniny.

Brno: Kino Art se vrátilo domů, po dvou letech rekonstrukce a století existence
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

V pátek večer definitivně skončíly opravy kina, které začaly v roce 2017. Během jejich trvání našlo kino Art dočasný azyl v bývalém lihovaru na Pekařské, kde se stalo součástí tzv. sociálního reaktoru Distillery. Poté se přesunulo do uvolněných prostor v Galerii TIC na Radnické ulici; tady bude příležitostně promítat i nadále. „Kino Art působilo přes dva roky v nedobrovolném exilu. Ten ale pojalo jako výzvu a díky zajímavým místům a pop-up projekcím rozšířilo řady svých fanoušků,“ poznamenala ředitelka TIC BRNO Jana Janulíková.

„Návrat ztraceného kina" se nesl v duchu oslav stého výročí jeho založení. Divákům nabídl 100hodinový filmový maraton. Promítal se legendární němý film Východ slunce, a to za doprovodu živé hudby Duncana Hendyho v provedení smyčcového kvarteta IQ a klavíru Jany Nevoralové pod vedením Gabriely Tardonové. Další projekce pak nabídly oba sály, filmy tu běžely až do nedělní půlnoci. Bylo možné zakoupit si akreditaci na celý maraton i na jednotlivé filmy a ti, kteří strávili v sálech nejvíc času, mohli vyhrát permanentku do kina.

V modernizované funkcionalistické budově na Cihlářské se diváci mohou těšit na klimatizaci, která přibyla v malém sále, či nové toalety. Přivítá je nová fasáda, vyměněna byla okna i dveře. Změn doznalo také předsálí s nově situovanou pokladnou a prostorem k prodeji knih a časopisů. Vrací se do něj v lehce pozměněné podobě také oblíbená kavárna Café Art. Kino Art je také konečně plně bezbariérové. Celá investice nakonec vyšla na 24 milionů korun, s výjimkou dvoumilionové dotace ji hradilo město. „Byla to hromada práce, ale Art za to určitě stojí," uzavírá vedoucí Kina Art Milan Šimánek.

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Plzeň: Vánoční tramvaj se představí o prvním adventu

18:35 Plzeň: Vánoční tramvaj se představí o prvním adventu

V neděli 29. listopadu vyjede z vozovny Slovany na svou první okružní jízdu speciálně vyzdobená váno…