Brno: Město otvírá v areálu židenických kasáren třetí kontaktní centrum pro lidi bez domova

26.04.2020 16:58 | Zprávy

Prozatím v denním režimu bylo v pátek otevřeno třetí kontaktní centrum pro lidi bez domova. V areálu židenických kasáren ho zřídilo město Brno, provozovat ho bude Spolek křesťanské pomoci Bučovice.

Brno: Město otvírá v areálu židenických kasáren třetí kontaktní centrum pro lidi bez domova
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„Pokračujeme v našem záměru postarat se v době pandemie nemoci covid-19 o jednu z kriticky ohrožených skupin obyvatelstva, kterou jsou bezesporu lidé bez přístřeší. I na tomto místě, stejně jako na Vlhké a u Anthroposu, jim umožníme základní hygienu, přístup k čistému oblečení nebo využití sociálního zázemí a zajistíme stravování. Pokud to jejich zdravotní stav bude vyžadovat, jsou v dosahu k dispozici i dohodnutí lékaři,“ řekla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Denní centrum o kapacitě 50 osob vzniklo na volné ploše areálu. „Město zde zajistilo potřebné připojení vody a elektřiny, kontejnerové toalety i sprchy a venkovní posezení včetně stanu pro případ nepříznivého počasí,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková a dodala: „V budově vypůjčené od Policie ČR, která se nachází také v objektu kasáren, bude možné využívat denní místnost a sklad oblečení.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Jste pro zrušení neziskovek?

Děkuji za případnou reakci, i když co koukám, tak čekat budu asi marně

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Otrokovice: Od září 2025 začne fungovat SENIORtaxi

16:21 Otrokovice: Od září 2025 začne fungovat SENIORtaxi

Na telefonním čísle 720 30 50 60 je možno objednávat zářijové jízdy otrokovickým SENIORtaxi.