Brno: „Muzejka“ stále nefunguje, nájemce přestal platit

26.10.2020 12:03

Znovu oživit prostory legendární Muzejky, přivést lidi do památkově chráněné Berglovy vily, nabídnout jim další místo, kam mohou zajít na večeři nebo na kávu – takové byly plány minulého vedení Brna, když před 4,5 roky uzavíralo smlouvu o nájmu. Tento cíl ale nevyšel.

Brno: „Muzejka“ stále nefunguje, nájemce přestal platit
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Město eviduje dluhy na nájemném a platbách za energie v řádech stovek tisíc korun, navázat uspokojivou komunikaci, která by přinesla výsledky, se nedaří. Proto Brno nyní přistoupilo ke kroku, který mu smlouva umožňuje, a nájemní vztah vypovědělo. Výpovědní lhůta jsou tři měsíce.

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 15044 lidí

„Provozovateli minimálně od konce loňského roku nic nebránilo začít prostory využívat k účelu, který je ve smlouvě stanovený, bohužel dosud se tak nestalo. Nájemce navíc přestal hradit nájemné a jeho dluh vůči městu narůstá, což je dlouhodobě nepřijatelné,“ shrnul situaci náměstek pro oblast správy majetku Jiří Oliva.

Radní na své schůzi v minulých dnech odmítli návrh dohody o narovnání, kterou připravila společnost GATTAMELATA jako nájemce. „Tento návrh byl z několika důvodů pro město naprosto nepřijatelný. Stanovoval městu například závazek uzavřít s nájemcem smlouvy o pronájmu dalších prostor v objektu nebo měnil dobu nájmu z dosavadní ‚neurčité‘ na 25 let,“ popsal dále Jiří Oliva a dodal, že město předložilo svůj vstřícný návrh dohody o narovnání, který ale odmítla GATTAMELATA.

Město pronajalo společnosti GATTAMELATA, a. s., prostory bývalé restaurace, bývalého bufetu a také prostory sloužící jako zázemí restaurace, sklady nebo pozemek ve dvorním traktu určený k parkování. Nájem jednotlivých prostor je rozdělený do tří smluv. Všechny byly uzavřeny na dobu neurčitou. Prostory byly předány v květnu 2016.

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Magistrát představil výsledné řešení parku v Pasekách

15:11 Jablonec nad Nisou: Magistrát představil výsledné řešení parku v Pasekách

V rámci pravidelného plánování s veřejností se dočká obnovy park v Jabloneckých Pasekách. Na projekt…