Brno: Na Gorkého přibudou po dohodě parkovací místa a stromy

10.10.2019 11:38 | Zprávy
autor: PV

Na ulicích Gorkého a Arne Nováka probíhá od loňského září rekonstrukce kanalizace a vodovodu a s tím související kompletní oprava těchto ulic. Místní občané pomocí petice vyjádřili nespokojenost s budoucí podobou ulic, a proto se několikrát sešli se zástupci města, brněnských vodáren a stavbaři. Výsledkem jednání je kompromisní řešení, díky kterému přibydou parkovací místa a vysází se více stromů.

Brno: Na Gorkého přibudou po dohodě parkovací místa a stromy
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Petice občanů požadovala zejména úpravu parkovacích stání na ulici Gorkého z kolmých na šikmá, více zeleně, neosazovat lavičky v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Jiráskova a Úvoz, jiný druh vysazovaných stromů nebo změnu organizace dopravy.

„Jsem velmi rád, že se všechny dotčené strany sešly a konstruktivně diskutovaly o možnostech řešení. Kolmá parkovací místa po dohodě se zástupci místních obyvatel nakonec zůstanou zachována, a to i z bezpečnostních důvodů. Počet nově vysázených stromů bychom chtěli navýšit až o 14. Ty bychom umístili do zálivu v chodníku, čímž by vznikl prostor pro asi 4 nová parkovací místa. Lavičky, které si občané nepřejí v úseku Gorkého mezi křížením s Úvozem a Jiráskovou, nakonec nebudeme umisťovat. Protože už jsou ale objednané, využijí se v náhradních místech, která zatím nejsou určená. Projektant nyní prověří technologickou stránku návrhu a bude se zabývat také možností úpravy režimu jednosměrného provozu,“ uvedl náměstek primátorky Robert Kerndl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

19:47 Pardubice: Zdravější a chutnější školní stravování

Vzdělávací cyklus byl rozdělen do dvou navazujících částí. První seminář probíhal v ukázkových prost…