Brno: Největší architektonická soutěž v ČR přinesla podobu nového nádraží

25.07.2021 15:20 | Zprávy
autor: PV

Mezinárodní architektonická soutěž na nové nádraží zná svého vítěze. Tím je nizozemský ateliér Benthem Crouwel Architects. Výběr odborné poroty, ve které zasedla architektka Eva Jiřičná nebo urbanista Peter Gero, potvrdilo v tomto týdnu vedení města Brna i Správa železnic.

Brno: Největší architektonická soutěž v ČR přinesla podobu nového nádraží
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

Nová brána do města, odkazující na funkcionalistické časy Brna, i impulz pro celou čtvrť Trnitou. Takové bude nové hlavní nádraží, jehož podobu dnes představily město Brno, Správa železnic a Kancelář architekta města Brna (ZDE).

Do dvoufázové užší mezinárodní urbanisticko-dopravně architektonické soutěže se přihlásilo na padesát architektů, vítězně z nich vzešel nizozemský tým Benthem Crouwel Architects. Ten má s nádražními budovami bohaté zkušenosti – navrhl hlavní nádraží v Rotterdamu, Amsterodamu nebo Haagu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Euro

Zajistí nám euro i lepší a důstojné mzdy, aby se nám obyčejným lidem zlepšila životní úroveň a byla srovnatelná s tou na západ od nás? Jestli ne, proč první nevyřešíte toto? A myslíte, že se bez ODS do sněmovny vůbec dostanete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jičín: Prodej pozemků v lokalitě Kasárna je potvrzen

13:05 Jičín: Prodej pozemků v lokalitě Kasárna je potvrzen

Zastupitelstvo schválilo uzavření plánovacích smluv s 19 vydražiteli, kteří zvítězili v dražbách poz…