Brno: Parkovací oprávnění podle nového ceníku

10.08.2019 17:12

Nově schválená úprava stávajícího ceníku rezidentního parkování pomůže hlavně rezidentům a abonentům v původní oblasti 1-01, kteří budou potřebovat navazující oprávnění, platné od 1. září 2019.

Brno: Parkovací oprávnění podle nového ceníku
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát
reklama

Zatímco doposud například abonenty roční oprávnění vyšlo u prvního vozidla na šest tisíc korun, od 30. září začne platit nová koncepce a budou to jen čtyři tisíce. Nižší cena platí už od 5. srpna.

Menší administrativní zátěž pro úředníky, úspora času i peněz pro řidiče, hladší přechod mezi starým a novým ceníkem. To jsou hlavní přínosy schválené úpravy. „V minulém roce byla původní oblast 1-01 zavedena už k 1. září. O prodloužení oprávnění tak budou lidé žádat ještě před začátkem platnosti nového systému, který bude fungovat od 30. září. Pro překlenutí tohoto období se nám proto jeví jako nejvhodnější varianta nastavit už nyní ceny pro prodloužení oprávnění ve stejných hladinách, jako tomu bude v novém systému,“ vysvětlil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Lidé, kteří by si svá oprávnění prodloužili před 30. zářím za starých podmínek, by poté oprávnění vraceli a pořizovali by nová za výhodnější cenu. Ta se totiž s novým konceptem snižuje jak pro rezidenty, tak pro abonenty. Rezidenti za 1. auto zaplatí 200 korun, 8000 za druhé a 12 000 korun za třetí a každé další, abonenty vyjde první vozidlo na 4000 a na 18 000 každé další.

Podmínky pro vydání parkovacího oprávnění se nijak nemění. Nejrychlejší a nejjednodušší je zažádat si o prodloužení přes osobní stránky uživatele (OSU) na webu ZDE a doložit potřebné dokumenty stejně jako v případě vydání prvního povolení (občanský průkaz nebo pas, případně výpis z katastru nemovitostí, velký technický průkaz). Lidé, kteří si v minulosti své osobní stránky uživatele zřídili, nemusí nikam chodit a vše vyřídí pohodlně online.

(zdroj: brno.cz)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Oblastní charita obdržela třicet respirátorů

21:23 Jihlava: Oblastní charita obdržela třicet respirátorů

Respirátory v hodnotě téměř 30 tisíc korun darovala bankovní instituce J&T Banka statutárnímu městu …