Brno: Prožijte Velikonoce ve vile či v zoo

19.04.2019 7:32 | Zprávy
autor: PV

Velikonoce, které jsou největšími svátky křesťanů v souvislosti s památkou ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista, letos začnou Velkým pátkem 19. dubna. Vyvrcholí o tři dny později Velikonočním pondělím, kdy kluci vyrazí na pomlázku. Prodloužený víkend i předcházející dny ale v Brně nabídnou mnohem více zábavy.

Brno: Prožijte Velikonoce ve vile či v zoo
Foto: Brno-stred.cz
Popisek: Nová radnice v Brně

Naladit se na Velikonoce mohou lidé už nyní na náměstí Svobody. Začaly tam totiž tradiční Velikonoční slavnosti. Jubilejní ročník nabízí čtyřicítku stánků s rozmanitým, především velikonočně zaměřeným sortimentem. Nedílnou součástí jsou také stánky s občerstvením a vínem. Velikonoční náladu navodí doprovodný program pod taktovkou folklórních souborů a cimbálové muziky a přichystány budou také rukodělné dílny. Slavnosti skončí 21. dubna.

Na děti se zaměří od pátku také brněnská zoo. Celý prodloužený víkend nebude chybět mistr řezbář, perníkář a sklář, který pomůže s vyfouknutím vlastní píšťalky. Samozřejmostí je možnost ozdobit si vajíčka a vytvořit si vlastní kraslici. „Velikonoční pondělí bude patřit stříhání ovcí nebo hledání velikonočních vajíček. Kdo jedno z tisícovky ukrytých vajíček najde, může ho předat našemu maskotovi a sladká odměna ho nemine,“ zve mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Politická kultura

I mě se čím dál víc příčí. Stejně, jako se mi příčí to, jak politici pohrdáte těmi, co mají odlišný názor a urážíte je. Netvrdím, že vy, ale třeba politici z ODS a STAN to dělají. A nevšimla jsem si, že byste se proti tomu ohradila. Proč? A jak tedy přesně chcete změnit politickou kulturu? Kristýna

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká Lípa: Skatepark v České Lípě by mohl být v roce 2027

22:42 Česká Lípa: Skatepark v České Lípě by mohl být v roce 2027

Českolipské radnici se podařilo vysoutěžit dodavatele, který v České Lípě postaví dlouho očekávaný s…