Brno: Zaměstnanci DPMB se testují na covid-19 v pivní šalině

05.03.2021 21:23 | Zprávy
autor: PV

Zaměstnanci Dopravního podniku města Brna se budou testovat na covid-19 přímo v areálech podniku. Testovací místo dopravce zvolil netradičně, ale stylově, využije pro ně i pivní tramvaj ŠalinaPub, která bude přejíždět mezi areály. První zaměstnanci se nechali otestovat ve středu 3. března, do 12. března musí podnik dle vládního nařízení stihnout otestovat všech téměř 2500 zaměstnanců. Testování pro DPMB zajistí Společnost Podané ruce o.p.s.

Brno: Zaměstnanci DPMB se testují na covid-19 v pivní šalině
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„Dopravní podnik města Brna plánoval dnes spustit dobrovolné testování, které připravoval už týdny dopředu. Díky tomu není tak náročné celý systém upravit podle aktuálního vládního nařízení, kdy musí být povinně testováno všech téměř 2500 zaměstnanců podniku. Pro zaměstnavatele této velikosti se nejedná o lehký úkol, proto oceňuji nasazení a rychlost, s níž DPMB pracuje,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková, která se otevření testovací šaliny zúčastnila.

Dopravní podnik města Brna se původně na dobrovolném a nyní i na povinném testování svých zaměstnanců dohodl se Společností Podané ruce, která provozuje testovací centrum na brněnském výstavišti. „Pevně věřím, že testování umožní odhalení bezpříznakových případů, které by mohly zapříčinit šíření viru v pracovním kolektivu dopravního podniku. Jeho zaměstnanci jsou pro fungování města Brna klíčoví a nenahraditelní. Testy pro ně budou dle vládního nařízení povinné jednou týdně,“ řekl náměstek primátorky města Brna Robert Kerndl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Covid

Proč by podle vás kdokoliv uměle vyvinul virus a šířil ho, jako třeba covid? Co a kdo tím něco získal? Co vím, tak postihl snad všechny. Napadá mě, že prospěch by z toho mohli mít jen nějaké očkovací lobby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Koncová výroba automobilky Daimler Truck v podnikatelském parku

22:05 Cheb: Koncová výroba automobilky Daimler Truck v podnikatelském parku

Do Česka míří strategická investice. Daimler Truck plánuje v Chebu výrobu až 25 tisíc nákladních voz…