Brno bude mít další obousměrné tramvaje, radní podpořili nákup dalších 20 vozů Škoda 45T

08.03.2024 22:09 | Tisková zpráva
autor: PV

Rada města Brna podpořila záměr Dopravního podniku města Brna (DPMB) na koupi dalších 20 obousměrných tramvají Škoda ForCity Smart 45T. Dopravce by tak maximálně využil rámcovou smlouvu, která nákup až 40 vozů tohoto typu umožňuje. Předpokládané náklady na pořízení tramvají činí 1,5 miliardy korun.

Brno bude mít další obousměrné tramvaje, radní podpořili nákup dalších 20 vozů Škoda 45T
Foto: brno.cz
Popisek: Brněnský magistrát

„Vedle masivní obnovy vozového parku trolejbusů a autobusů je třeba pokračovat i v modernizaci tramvají, kterých v Brně provozujeme téměř 300. Některé z nich se i přes důslednou péči blíží hranici své životnosti a bohužel už nevyhovují dnešním požadavkům na nízkopodlažnost vozidel hromadné dopravy. Jejich náhrada za nové vozy je tedy zcela na místě. Obousměrné tramvaje využíváme nejen na pravidelné lince z Líšně k Univerzitnímu kampusu, ale také při výlukách a operativních dopravních opatřeních,“ sdělila Markéta Vaňková, primátorka města Brna.

„V současné době Dopravní podnik města Brna provozuje pět tramvají typu Škoda ForCity Smart 45T, do konce roku 2025 přibude dalších 15 vozů. Na ty podnik loni získal dotace ve výši 630 miliónů korun z Integrovaného regionálního operačního programu. Dopravní podnik se nyní vzhledem k nutnosti obnovy vozového parku rozhodl naplno využít rámcové smlouvy a pořídit zbylých 20 vozů a my tento záměr plně podporujeme,“ řekl Petr Kratochvíl, radní města Brna pro dopravu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.