Brno-střed: Byty už nebudou opravovat jen nájemci, ale především radnice

16.09.2015 18:17 | Zprávy

Průběžně až deset bytů měsíčně by nově mělo být opraveno díky změně přístupu v péči o fond, který má ve správě městská část Brno-střed.

Brno-střed: Byty už nebudou opravovat jen nájemci, ale především radnice
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

„Namísto přidělování bytů na opravu vlastním nákladem začnou radnice a jí zřizovaná správcovská organizace přednostně provádět práce samy. Navíc při jejich plánování i realizaci zohlední stavebně technický stav celého domu. Bude to ve většině případů rychlejší a efektivnější,“ popsal základy nového postupu místostarosta městské části Brno-střed Jiří Švachula a dodal: „Opravy vlastním nákladem ale zcela nevylučujeme, existují specifické případy, kdy bude vhodnější využít tento způsob péče o nám svěřený majetek.“

Novým způsobem už Správa nemovitostí městské části Brno-střed, což je příspěvková organizace zřizovaná radnicí, opravuje byty od července – momentálně byly dokončeny práce na prvních 9 bytech. Odbor investiční a správy bytových domů souběžně zahájil mapování neobsazených bytových jednotek vhodných k opravě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Karlovy Vary:  Dny evropského dědictví představí unikátní dokument

22:09 Karlovy Vary: Dny evropského dědictví představí unikátní dokument

Dny evropského dědictví představí unikátní dokument o životě doktora Davida Bechera.