Brno usnadňuje cizincům komunikaci s úřady

16.07.2018 21:22 | Zprávy
autor: PV

V Brně žije zhruba 30 tisíc cizinců ze 148 zemí světa a jejich počet každým rokem narůstá. Vedení města se rozhodlo zavést aktivní, včasný a preventivní přístup v oblasti integrace cizinců. O tomto projektu informuje i pomocí letáků v několika jazycích.

Brno usnadňuje cizincům komunikaci s úřady
Foto: Martin Šimák
Popisek: Pohled na Brno shora, letecký snímek

Cizinci, kteří pro město i region představují žádanou pracovní sílu napříč obory a přinášejí kulturní obohacení, mohou být na druhé straně vnímáni jako příčina nedorozumění a nežádoucích společenských jevů. Migrační politiku řídí stát, ale města mají povinnost hledat způsoby, jak aktivně napomáhat k bezpečnému, nekonfliktnímu soužití, odstraňovat překážky integrace a podílet se na kvalitě života všech jeho obyvatel.

Brno proto testuje projekt zvyšující srozumitelnost úřadů vůči cizincům s cílem rychle a úspěšně cizince do společnosti zapojit. Tito lidé se o projektu dozvědí pomocí letáků, které lze najít nejen v místech, kde se zdržuje daná komunita, ale i ve veřejných institucích, jako jsou školy, školky, úřady apod.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Riziko terorismu

Z čeho ta studie, dokument, který unikl a o kterém mluvíte vychází, když se v něm tvrdí, že hrozí zvýšené riziko terorismu v Evropě. Proč? Já to nechci zlehčovat, naopak mám strach a tak se ptám, jestli to je nějak relevantně podložené? Kdo dokument vypracoval a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

16:46 Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

Město Aš získalo za rok 2025 velmi vysoké hodnocení finanční stability od společnosti CRIF – Czech C…