Broumov: Město bude letos realizovat projekt „Regenerace vybrané zeleně v Broumově“

25.03.2019 11:11

Město Broumov bude v letošním roce realizovat projekt „Regenerace vybrané zeleně v Broumově“, na jehož realizaci město obdrží dotaci z OPŽP.

Broumov: Město bude letos realizovat projekt „Regenerace vybrané zeleně v Broumově“
Foto: wikipedie
Popisek: Broumov.
reklama

Jedná se o tyto lokality: Schrollův park, Parčík na křižovatce Velká Ves, Větrolam, Stromořadí k ZŠ Olivětín, Vyhlídku na klášter na třídě Osvobození  – návrhy úprav jednotlivých lokalit ZDE.

Cílem projektu je vytvoření nových zelených ploch, osázení prázdných koutů, doplnění vzrostlé i keřové zeleně v intravilánu obce. Jedná se tedy o založení nové plošné a liniové zeleně a to jak keřové, tak stromové. Nová výsadba výrazně přispěje ke zvýšení biodiverzity v okolí. Vytvoření různorodé, druhově pestré vegetace přispěje k posílení přirozených funkcí přírody a to i v intravilánu a bude mít kladný vliv na rozšíření přirozených stanovišť pro organismy a živočichy, poskytne jim možný úkryt, potravu a podpoří se migrace živočichů. Celkově se zlepší i ekologické podmínky lokality, kdy ozelenění má kladný vliv na mikroklima v lokalitě, snižuje prašnost, zvyšuje vzdušnou vlhkost, snižuje nápory větru a celkově se zvýší biodiverzita v okolí. Zeleň má také kladný vliv na pohodu obyvatel, přispívá ke zvýšení kvality bydlení.

V současné době probíhá na těchto lokalitách kácení poškozených a neperspektivních dřevin, kterému předcházel detailní  dendrologický průzkum a v případě Schrollova parku i posouzení památkáři - zahradní architektkou.

Výsadby a sadové úpravy budou probíhat na podzim.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rokycany: Přerostlá zeleň se může prodražit

21:49 Rokycany: Přerostlá zeleň se může prodražit

Živé ploty nebo keře, které prorůstají ploty a komplikují lidem pohyb po chodníku, by měli majitelé …