Broumov: Nový elektromobil pro Centrum sociálních služeb Naděje

15.09.2018 14:52

Pro zlepšení poskytovaných služeb se podařilo zakoupit nové vozidlo – elektromobil, který zlepší komfort klientů při využívání terénních sociálních služeb, a to v Broumově a spádových obcích.

Broumov: Nový elektromobil pro Centrum sociálních služeb Naděje
Foto: wikipedie
Popisek: Broumov.
reklama

Centrum sociálních služeb Naděje prosazuje moderní a efektivní přístup v poskytování sociálních služeb, ale zároveň se tak chce chovat i ke svému životnímu prostředí a být mezi prvními, kteří budou lidem pomáhat a přitom se chovat šetrně ke svému prostředí. Pozitivní efekt je tak spatřován v rovině ekologické (pozitivní vliv na životní prostředí), sociální (pozitivní vliv na klienty sociální služby) a regionální (pozitivní vliv na lokalitu a místní komunitu).

Cílem organizace je podporovat uživatele na základě jejich individuálních potřeb, v jejich přirozeném prostředí. Počet klientů sociálních služeb v Broumově stále vzrůstá a přibývají zájemci o služby i ze spádových obcí. Elektromobil bude využíván zejména pro klienty pečovatelské služby. Provozní doba poskytování pečovatelské služby byla rozšířena na sedm dní v týdnu, a to až do večerních hodin. Aby byla služba zajištěna všem lidem, kteří jsou v nepříznivé sociální situaci, je nutné společně s personálním posílením zajistit také dopravní prostředky pro poskytování služby. K tomuto účelu je vhodný automobil se specifickými požadavky (prostor pro cestujícího klienta, úložný prostor pro zdravotní pomůcky, vhodná výška pro nastupování, více sedadel, variabilita, apod.).

Pořízení elektromobilu bylo umožněno díky dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR, ale zejména díky přispění místních aktérů, kterými jsou: Podnikatelský klub Broumovska, Nadační fond VEBA a Město Broumov – zřizovatel Centra sociálních služeb Naděje Broumov. Díky nim můžeme být jedni z prvních, kteří na Broumovsku elektromobil využívají.

Eva Kašparová, ředitelka Centra sociálních služeb Naděje Broumov

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Litomyšl: Město má na výstavbu domova pro seniory 69 milionů

8:38 Litomyšl: Město má na výstavbu domova pro seniory 69 milionů

Za první rok funkčního období současného zastupitelstva se podařilo ušetřit na výstavbu domova pro s…