Bruntál: Malí muzejníci prováděli také archeologický průzkum

14.07.2017 19:43

V bruntálském muzeu měli tento týden opravdu rušno. Obvykle tichými chodbami se nesl smích a halas, který měli na svědomí táborníci. Muzeum v Bruntále letos poprvé zorganizovalo příměstský tábor s názvem Malý muzejník.

Bruntál: Malí muzejníci prováděli také archeologický průzkum
Foto: bruntal.net
Popisek: Náměstí města Bruntál
reklama

Patnáct dětí ve věku od 7 do 12 let do bruntálského muzea docházelo každé ráno už kolem půl osmé. Vítala je místní pedagožka volného času Jana Lesáková a až do odpoledne je prováděla programem, který pracovníci muzea připravili.

Děti si prohlédly sbírky, které má možnost vidět i běžný návštěvník muzea, zavítaly ale i tam, kam se nikdo kromě pracovníků muzea nepodívá. Dokonce navštívily sklepy bruntálského zámku a vyrazily na výlet do Karlovic.

K nejdobrodružnějším částem tábora patřil archeologický průzkum s historikem a odborníkem na archeologii Igorem Hornišerem. Děti zažívaly pocity skutečných hledačů pokladů, když u zámecké zdi motyčkami a lopatkami ze země dolovaly keramické střepy. Některé našly skleněné kousky a dokonce i úlomky kostí.

Pod dohledem Igora Hornišera si pak táborníci vyzkoušeli práci konzervátorů. Poté, co svůj nález dobře umyli - zakonzervovali, museli jej identifikovat a připravit k uložení do depozitáře. Ukázalo se ale, že vyplnit takzvanou konzervační kartu, kterou musí každý muzejní předmět mít, není vůbec jednoduchá věc. Naštěstí s pomocí Jany Lesákové a Igora Hornišera děti karty správně vyplnily a své nálezy správně popsaly, aby si je mohly uložit mezi své domácí sbírky.

Příměstský tábor s názvem Malý muzejník organizuje Muzeum v Bruntále letos poprvé. První turnus probíhal v týdnu od 10. do 14. července a další je v plánu na konci prázdnin. Děti se dozvěděly zajímavé informace ze života v muzeu a vyzkoušely si, co obnáší práce archeologa, přírodovědce nebo konzervátora.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bohumín: Nájemníci s končící smlouvou na radnici spěchat nemusí

21:16 Bohumín: Nájemníci s končící smlouvou na radnici spěchat nemusí

Kvůli končícím nájemním smlouvám v městských bytech teď v Bohumíně není nutné běžet na radnici. Lidé…